Her yaşta insanlara süt içme alışkanlığı kazandırılması, süt tüketiminin artırılması, süt ve süt ürünlerinin besin değeri konusunda toplumun bilinçlendirilmesi amacıyla her yıl 1 Haziran Dünya Süt Günü olarak kutlanması sebebiyle Kırşehir İli Süt Üreticileri Birliği Cacabey Meydanı'nda ücretsiz süt ve şapka dağıtımı gerçekleştirdi.
Süt, dünyaya gelen insanoğlunun ve diğer bazı canlıların ilk tattığı ve hayatının ilk besini, bebeğin maması, gencin enerjisi, yaşlının sağlığıdır mantığıyla 1 Haziran tarihinde kutlanan Dünya Süt Günü dolayısıyla Cacabey Meydanı'nda yüzlerce vatandaşa ücretsiz süt dağıtımı gerçekleştirilecek sütün üretimden sofraya gelene kadar tüm aşamalarının kontrollü ve güvenilir olmasının büyük önem taşıdığının bilgisi aktarıldı.

Jandarma 185 Yaşında Jandarma 185 Yaşında

Kırşehir İli Süt Üreticileri Birliği tarafından yapılan bilgilendirmede; "Süt grubu besinler; protein, kalsiyum, B2 vitamini ve B12 vitamini başta olmak üzere birçok besin öğesinin önemli kaynağıdır. Kalsiyum; kemik-diş sağlığının devamı ve gençlik döneminde kemik mineral içeriğinin desteklenmesinde rol alan en önemli öğedir. Süt ve süt ürünlerinin içerdiği protein, her yaş grubunda vücudun çalışması; çocukluk döneminde büyüme, yetişkinlikte ise doku onarımının sağlanması için gereklidir. Sonuç olarak sağlıklı yaşam ve uzun ömür için; daha çok süt ve süt ürünleri tüketiniz" ifadelerine yer verildi. 
(HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker