Gençlerin karar alma ve uygulama süreçleri ile sosyal hayatın her alanına etkin katılımını sağlayıcı öneriler geliştirmek ve bu doğrultuda faaliyetler yürütmek amacıyla, gençlerimizin karar alma süreçlerinde daha etkin kılmak, gençlerle iş birliği modellerini geliştirmek, proje tasarımlarında gençlerimizin etkinliğini arttırmak, amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca ilan edilen 2022 yılı Gençlik Katılımı Yılı etkinlikleri kapsamında; Gençlerimize yeni bilgi ve deneyimler aktarmak, gençlerimizin vizyonunu geliştirmek, farklı ülkelerin kültür ve medeniyetlerini tanıtmak ve yerinde görme fırsatı vermek, yeni insanlarla tanıştırmak ve faaliyetlerde bulunmak, gençlerimizin kişisel, sosyal ve mesleki gelişimlerini desteklemek için Türkiye- Azerbaycan Gençlik Değişimi yapılıyor.

Bu doğrultuda Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Azerbaycan Hazar Üniversitesi iş birliğinde; gençlere yeni bilgi ve deneyimler aktarmak, gençlerin vizyonunu geliştirmek, farklı ülkelerin kültür ve medeniyetlerini tanıtmak ve yerinde görme fırsatı vermek, yeni insanlarla tanıştırmak ve faaliyetlerde bulunmak, gençlerin kişisel, sosyal ve mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla hazırlanan “Türkiye- Azerbaycan Gençlik Değişimi” projesinin yurtdışı programı 16-22 Aralık 2022 tarihleri arasında Azerbaycan’ın Bakü şehrinde gerçekleştirildi.

“Türkiye- Azerbaycan Gençlik Değişimi” projesinin yurtiçi programı 22-27 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Azerbaycan’dan gelen heyetin katılım sağlayacağı bugün Kırşehir’de gerçekleştirilecek.

Gençlik değişim Projesi için Kırşehir’e gelecek heyet  bugün saat 11.00-12.00 arasında Vali H. Mete Buhara’yı makamında ziyaret edecek.  Ardından Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Kampüsü içindeki TOBB Yurdu Bahçesine Fidan ve Gül Dikimi Kafkas İslam Ordusu Kırşehirli Şehitlerin anısına yapılmış künyelerin dikilen fidanların yanına monte edilmesi programına katılacaklar.

Heyet Ahi Evran-ı Veli Külliyesi, Cacabey Cami, Aşıkpaşa Türbesi ve Neşet Ertaş’ın kabri ile Gönül Sultanları Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra saat 20.00’de Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi Salon Programına katılacaklar.

Buradaki program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak.  Protokol konuşmaları, Müzik Dinletisi, Halk Oyunları Gösterisi ve Davul-Zurna Gösterisi ile devam edecek program Slayt Gösterisi ile sona erecek. (HABER: CEMRE BAYRAM)