DEAŞ'lılardan 1'i tutuklandı, diğeri sınır dışı edildi DEAŞ'lılardan 1'i tutuklandı, diğeri sınır dışı edildi

Kırşehir’de jandarmanın oto galerici görünümü altında tefecilik yapan şahıslara yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 4 kişi tutuklandı.

Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 5 aydır takip edilen şüphelilerin, paraya ihtiyacı olan, kara listeye giren, bankalardan kredi çekemeyen ve nakite sıkışan vatandaşlara araç satışı adı altında veya sahip oldukları firmalar üzerinden fatura kestirdikleri ve ticaret süsü vererek suçu örtmeye çalıştıkları, mağdurların gayrimenkullerini üzerlerine alarak gayri menkul satışı gibi gösterdikleri ve bu yolla kendilerine ulaşılmasını zorlaştırarak izlerini kaybettirmeye çalıştıkları, mağdurların iş yerlerine çökme suretiyle el koydukları tespit edildi.

Jandarma ekipleri tarafından şahısların adreslerine gerçekleştirilen eş zamanlı baskında, Ö.K, İ.Ç., B.K, Ö.K. gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada, çok sayıda senet, araç satış sözleşmesi, tapu evrakları, alacakların yazılı olduğu ajandalar, ruhsatsız tabanca ve mühimmat ele geçirildi. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 4 kişi tutuklandı. 

Muhabir: FAHRETTİN TOKER