23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mucur’da gururla kutlandı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mucur’da gururla kutlandı

Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu'na bağlı tebliğler gereği Kırşehir il genelinde ticari ve amatör su ürünleri av yasaklarının 15 Mart 2024 tarihinde başlayıp, 15 Haziran 2024 tarihine kadar devam edeceğini duyurdu.

Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Kırşehir il sınırları içerisinde yer alan Hirfanlı Baraj Gölü'nde ticari su ürünleri avcılığı, avlak sahasında av yasağı süresince gümüş balığı avcılığı dışında su ürünleri avcılığı yapılması yasaklandı. Ayrıca belirtilen tarihler arasında Kırşehir il genelindeki tüm avlak sahalarında amatör su ürünleri avcılığı da yasak olacak.                         

Kırşehir su ürünleri avlak sahalarında İl Müdürlüğü su ürünleri denetim ekipleri tarafından yürütülmekte olan kontrol faaliyetleri av yasağı süresinde de artarak devam edecek. Ticari ve amatör su ürünleri avcılığı yapan vatandaşlarımızın mağduriyet  yaşamamaları için su ürünleri av yasaklarına uymaları, hem kendi menfaatleri hem de su  ürünleri kaynaklarının sürdürülebilirliği açısından büyük önem taşıyor.(HABER MERKEZİ)