NİSAN ayında Kırşehir’de; Grup, 3. Lig, Türkiye ve Bölge Şampiyonası olmak üzere binlerce sporcu ve antrenörün katılımı ile 9 ayrı spor müsabakası düzenlenecek.

03-05 Nisan tarihlerinde Okul Sporları Faaliyet Programları kapsamında Yıldızlar Taekwondo Grup Müsabakaları, 05-07 Nisan tarihlerinde Masa Tenisi Federasyonu Faaliyet Programı çerçevesinde 3. Lig Büyükler Masa Tenisi Müsabakaları, 16-18 Nisan tarihlerinde Okul Sporları Faaliyet Programı kapsamında Yıldızlar Futsal Grup Müsabakaları, 16-21 Nisan tarihlerinde GENÇLİG (Gençlik Merkezleri) Bölge Şampiyonası, 18-21 Nisan tarihlerinde Voleybol Federasyonu Faaliyetleri çerçevesinde Genç Erkekler Grup Müsabakaları, 22-25 Nisan tarihlerinde ÜNİLİG Karate Türkiye Şampiyonası, 26-28 Nisan tarihlerinde yine Okul Sporları Faaliyet Programı kapsamında Küçükler Futbol Grup Müsabakaları, 26-28 Nisan tarihlerinde Voleybol Federasyonu Küçük Kızlar Grup Müsabakaları ve 29-30 Nisan’da ise KYK Masa Tenisi Bölge Şampiyonası’na Kırşehir’in ev sahipliği yapacağını bildirdi.

Kırşehir’de Nisan ayında spor şöleni yaşanacağını ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin; “Kırşehir sportif faaliyetlerle, her geçen gün sporda adını daha fazlasıyla duyurmaya ve başarılara imza atmaya, bunun yanında binlerce sporcuyu ağırlayarak tarihi ve kültürel dokusunu diğer illere de aktarmayı başarıyor. Spor Şöleni’ne eşlik ederek çocuklarımızın ve gençlerimizin doyasıya eğlendiği anlardaki heyecanını ve mutluluğunu paylaşmaya bizler hazırız. Nisan ayında birçok spor dalında yaşanacak bu heyecanlara eşlik  etmek isteyen spor severleri müsabakalara  davet ediyor, Kırşehir’de ağırlanacak binlerce sporcu ve  antrenöre başarılar diliyorum” dedi.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

U16 Türkiye Futbol şampiyonası başlıyor U16 Türkiye Futbol şampiyonası başlıyor