Cumhuriyet'in kuruluşunun 100'üncü yıl dönümüne özel hazırlanan, Anadolu Ajansının (AA) Global İletişim Ortağı olduğu "Son Akşam Yemeği" isimli film, Kırşehir'de sinemaseverlerle buluştu.

Levent Onan'ın yönetmenliğini üstlendiği, Cumhuriyet'in ilanının bir gün öncesinde Çankaya Köşkü'nde verilen akşam yemeğinin konu edildiği filme, kent sakinleri ilgi gösterdi.

Filmi kentteki sinema salonunda izleyen Taylan Sefer, AA muhabirine, filmin 28 Ekim akşamını çok güzel anlattığını söyledi.

Film yapımcısı ve oyuncularına teşekkür eden Sefer, "Film o yıldaki toplumu, kültürünü çok iyi anlatmış. Cumhuriyet'in nasıl kurulduğu, o telaş ve kurulma konuşmaları gerçekten güzel anlatılmış.” diye konuştu.

Kırşehir Şehit aileleri Ata'nın huzuruna çıktı Kırşehir Şehit aileleri Ata'nın huzuruna çıktı

İzleyecilerden Yusuf Özbağ da filmi çok beğendiğini, sürükleyici olduğunu ve çok etkilendiğini anlatarak, "Gelmeyenlere de tavsiye ederim. Atatürk'ü ve o dönemki yaşananları birebir görmüş olduk film sayesinde. Cumhuriyet dönemini gelecek nesillere aktarmış oldular, emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.

Ömer Faruk Yıldız ise filmi çok beğendiğini ve ikinci kez izlediğini ifade etti. KIRŞEHİR (AA)