31 Mart mahalli idareler seçimine sayılı günler kala Kırşehir'de oy kullanacak seçmen sayısı belli oldu.

Yerel seçimlerde AK Parti ve MHP'nin ortak ittifak adayı Dr. Osman Arslan, CHP'nin Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu, İYİ Parti Kırşehir Belediye Başkan Adayı Ufuk Cengiz'in kıyasıya mücadele ettiği ve günlerdir sahada seçmenleri ikna çabaları, proje tanıtımları, aday tanıtımları, seçim ofisi açılışları derken seçime yaklaşık 25 gün kaldı.

Kırşehir'e hizmet için aday olan isimler, sahada vatandaşlarla bir araya gelerek yapacakları projeler hakkında bilgiler vermeye devam ediyor.

Bu arada Kırşehir'de seçim heyecanı sürerken oy kullanacak seçmen sayısı da netlik kazandı. 31 Mart mahalli idareler seçiminde Kırşehir'de 177 bin 688 seçmen oy kullanacak.

"177 BİN 688 SEÇMEN OY KULLANACAK”

Kırşehir'de hayırsever kadınlar 5 yılda 900 kişinin veresiye borcunu ödedi Kırşehir'de hayırsever kadınlar 5 yılda 900 kişinin veresiye borcunu ödedi

Kırşehir'de seçim tedbirleri konusunda açıklamalarda bulunan Kırşehir Valisi H.Mete Buhara, "Mahalli idareler seçiminde il merkezi, 6 ilçe, 3 belde ve 252 köyümüzde 733 sandıkta toplam 177 bin 668 seçmen oy kullanacaktır. Seçimlerin huzur ve güven ortamında yapılması amacıyla güvenlik tedbirleri en üst seviyede planlanarak gerekli çalışma ve faaliyetler sürdürülmektedir" ifadelerini kullandı.

2023 yılında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde Kırşehir'de 174 bin 209 seçmen oy kullanırken 2024 yerel seçimlerinde bu sayı 177 bin 688'e yükseldi. 1 yılda Kırşehir'de seçmen sayısı 3 bin 479 arttı.

Seçime 25 gün kala Kırşehir'de CHP'nin adayı mevcut Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu mu kazanacak? Yoksa Cumhur İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı Dr. Osman Arslan mı? İsmi açıklanır açıklanmaz sahaya hızlı giriş yaparak büyük bir ivme kazanan isim İYİ Parti'nin Kırşehir Belediye Başkan Adayı Ufuk Cengiz mi?

. (HABER: FAHRETTİN TOKER)