ÖĞRENCİLERDE KARNE SEVİNCİ ÖĞRENCİLERDE KARNE SEVİNCİ

Kırşehir'de vatandaşlar salçalık domates almak için pazarların yolunu tuttu. Pazar esnafı domates fiyatlarından memnunken vatandaşlar ise artan fiyatlardan memnun değil.

Artan maaliyetlerden dolayı kimi salça yapmayacağını söylerken kimi ise hazır salçanın ev yapımı salçadan daha avantajlı olduğunu söylüyor. 

Salçalık domatesler pazar tezgahlarında yerini almaya başladı ancak fiyatlar geçen seneye göre arttı. Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden birisi olan salça da zamlardan etkilendi. Salçalık domates fiyatlarının geçen seneye göre arttığını söyleyen pazarcı esnafı Hacı Yılmaz, “Pazarda kavun-karpuz satıyoruz. Salçalık, sosluk, menemenlik satıyoruz. Biz menemenlik sosluk satıyoruz, bizim sattığımı salçalık domatesin iyisi. Salçalık domatesi 10 liraya satıyoruz. Bu domatesi sosa menemene rahatlıkla kullanabilirler. Geçen seneye göre talepler aynı, millet mecbur yapacak evde tencere kaynadığı için mecbur alıyorlar. Biraz pahalı oluyor ama bizim Kırşehir halkı tarla, arsa ev alıyor ama boğazından da kısamaz. Geçen sene salçalık domatesin fiyatı bu seneye göre biraz daha uygundu. Bu sene vatandaşların büyük çoğunluğu hazır salçalara yönelecek gibi gözüküyor" diye konuştu.

Kırşehir'de tezgahlarda yer alan salçalık domatesler kilosu 10 TL'den satılmaya devam ediyor. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker