Kırşehir’de Eylül ayıyla birlikte vatandaşlar kış hazırlıklarına başladı. Ancak fiyatların geçen yıla göre 3-4 kat daha pahalı olması nedeniyle vatandaşlar büyük sıkıntı yaşıyor. 

Kırşehir Pazar Yeri civarında kamyonlarca salçalık domates ve kapya biber getiren esnaflardan kıyma makinesiyle çektirip kenar mahallelerdeki bağ evlerinde salça kaynatan vatandaşlar domatesin kilosunu 8-10 liradan, kapya biberin kilosunu da 25-30 liradan alıyorlar.

Vali Buhara gönüllülere Teşekkür Belgesi verdi Vali Buhara gönüllülere Teşekkür Belgesi verdi

Vatandaşlar domates ve kapya biberinin pahalı olması ve salça kaynatmanın zahmetli ve yorucu olmasına rağmen yine de hazır salça yerine kendi kaynattıkları salçayı tüketmeyi tercih ediyorlar.

Salçalık domates ve biberin fiyatının geçen yıla göre çok pahalı olduğunu belirten hanımlar, “Bu yaz domatesin fiyatı 20 liradan aşağıya düşmedi. Şu an 25 lira. Salçalık domates ise 8-10 lira arasında. Havalar soğumaya başladıkça bu fiyatların daha da artacağını gördüğümüz için biz de salça ihtiyacımızı kendimiz kaynatarak elde etmeye çalışıyoruz” dediler. (HABER AYHAN CEYLAN)