"GENÇLERİMİZİN VE KADINLARIMIZIN ÖNÜNÜ HER ZAMAN AÇALIM" "GENÇLERİMİZİN VE KADINLARIMIZIN ÖNÜNÜ HER ZAMAN AÇALIM"

Memleket Partisi Kırşehir İl Başkanı Gülay Baltalık, 31 Mart yerel mahalli seçimleri öncesi bomba iddiaları gündeme taşıdı.
Başkan Baltalık, Kırşehir ve çevresinde yapılan araştırmalar sonucunda sahte seçmenlerin tespit edildiğini ve bu konuda adli süreci başlattıklarını söyledi.
Memleket Partisi Kırşehir İl Başkanı Gülay Baltalık, Irmakbucağı, Boztepe İlçesi ve Merkez'e bağlı Yağmurlu köylerinde sahte seçmenlerin olduğunu ve bunları fotoğrafladıklarını söyledi.
Baltalık, sahte seçmen iddialarını desteklemek için fotoğraflar sundu ve bu durumun seçimlerin şeffaflığına gölge düşürdüğünü vurguladı. 

"Siz konuşadurun biz sorgulamaya devam edelim!" diyen Başkan Baltalık, seçimler öncesinde seçmenleri kontrol etmeye çalışanların halkın gerçeklerinden uzaklaştığını ifade etti. Ayrıca, sahte seçmenlerin tespit edilmesine ilişkin sürecin başlatıldığını ve bu durumun Kırşehir'deki seçimlerin güvenilirliğini sorgulattığını belirtti.
"Sayın basın mensubu arkadaşlarım, sizce hangi seçmen bu uçuk evde yaşar? Bunu kanıtlarıyla sizlere göstermek istedim ki şuandaki içler acısı durumun ne olduğunu görün diye. Mardin, Urfa, Ortaköy, Sarıyahşi gibi farklı yerlerde yaşayan insanlar, aileleriyle birlikte Kırşehir'de sahte seçmen olarak kaydedilmiş. Bu durum, seçimlerin adil ve şeffaf bir şekilde yürütülmesine yönelik ciddi endişeleri beraberinde getiriyor" ifadelerini kullandı.
Başkan Baltalık, AK Parti ve CHP'nin Kırşehir Milletvekillerine seslenerek halkın sesine kulak verilmesi ve bu konunun takipçisi olunması çağrısında bulundu. (HABER: FAHRETTİN TOKER)