Kırşehir’deki sağlık yatırımlarının en büyüğü olan 400 yataklı yeni Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yapımı devam ediyor.

104.380 metrekare kapalı alana sahip olacak hastane; 180 poliklinik, 21 ameliyathane masası,123 yoğun bakım yatak kapasitesi ile hizmet verecek.

25 yataklı yeni Mucur Devlet Hastanesi 9 Nisanda faaliyete geçmiş ve bu tarihten itibaren toplam 36.500 hastaya hizmet verdi. Bununla birlikte Kırşehir Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve Sağlıklı Hayat Merkezinin de içerisinde bulunduğu tesis bu yıl hizmete sunuldu.

Merkezde Terme Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Kervansaray Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Kılıçözü Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile Boztepe ilçesi'nde Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu 2022’de hizmete açıldı.

YETER POLAT VEFAT ETTİ YETER POLAT VEFAT ETTİ

Kırşehir'e daha verimli ve kaliteli sağlık hizmeti sunmak amacıyla planlanan, Kaman Yenimahalle Aile Sağlığı Merkezi, Kaman Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmeti İstasyonu inşaatı son aşamaya geldi. Açılış yıl sonuna planlanıyor.  (HABER: FAHRETTİN TOKER)