Kırşehir'de gece saatlerinde başlayarak öğle saatlerine kadar devam eden sağanak yağış nedeniyle yollar göle döndü. Sürücüler göle dönen yollarda zor anlar yaşadı. Şimşekler ise gece boyunca şehri aydınlattı.
Saat 01.00 sıralarında etkisini artıran gök gürültülü sağanak yağış, Kırşehir'in birçok noktasında görüldü. Öğle saatlerine kadar süren yağmur kentte hayatı olumsuz etkiledi. Sürücüler göle dönen yollarda zor anlar yaşarken, bazı vatandaşlar ise yağmura hazırlıksız yakalandı. Şimşekler ise gece boyunca şehri aydınlattı. Kırşehir genelindeki yağmur aralıklarla etkisini sürdürüyor.
ŞİMŞEKLER GECEYİ GÜNDÜZE ÇEVİRDİ
Kırşehir merkezde ve köylerinde yağmurla birlikte çakan şimşekler, geceyi gündüze çevirdi. Gece saatlerinden itibaren Kırşehir'de yağmur etkili oldu. Yağmurla birlikte çakan şimşek, düşen yıldırımlar Kırşehir'de geceyi gündüze çevirdi. Bazı bölgelerde arka arkaya yıldırımlar düşerken, sağanak yağış ise öğle saatlerine kadar sürdü.
İŞYERLERİNİ SU BASTI
Kırşehir İtfaiyesi Kırşehir Organize Sanayi Sitesi'nde su basan işyerlerinde tahliye çalışması yaptı. Yetkililer kentte zarar gören ev ve iş yerlerinde hasar tespit çalışmalarına başladı.
Öte yandan, yaşanan yağış çevredekiler tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Görüntülerde sanayi sitesindeki işyerlerinin sular altında kaldığı ve gece boyunca şimşeklerin gökyüzünü aydınlattığı görüldü. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Genel bayramlaşma Ahi Evran Külliyesi'nde gerçekleştirildi Genel bayramlaşma Ahi Evran Külliyesi'nde gerçekleştirildi

Editör: Fahrettin Toker