Kapadokya'da sıcak hava balonları Türk bayrakları ve posterlerle uçtu Kapadokya'da sıcak hava balonları Türk bayrakları ve posterlerle uçtu

Kırşehir'de 4. Lavanta Şöleni düzenlendi. Düzenlenen şölende Kırşehir Belediyesi'nin şehrimize kazandırdığı lavanta bahçesine vatandaşlar akın akın gelerek yoğun ilgi gösterdi.

Kırşehir'de Güneykent Yolu üzerinde belediyeye ait lavanta bahçesinde 4. kez Lavanta Şöleni düzenlendi. Şölene katılmak isteyen vatandaşlar ve araçları uzun kuyruklar oluşturdu. Lavanta şölenine katılan vatandaşlar kendileri için hazırlanan platformlarda hatıra fotoğrafı çektirirken şölende çeşitli ikramlar yapıldı.

Gerçekleşen Lavanta Şöleni’nde açıklamalarda bulunan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, "Küresel iklim değişikliği ile birlikte dört tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde, sularımızın hoyratça kullanılması ile birlikte zor bir döneme girdik.Temiz suya ulaşımda ve tarımda alternatifler düşünmemiz gerektiğini gördük.Çiftçilerimiz bunları ekti ve bize sadece makine kurup bunların yağını çıkarmak kaldı. Sosyal alan olarak baktığımızda ise dördüncüsünü düzenlediğimiz etkinlikle Kırşehir'in bu şöleni benimsediğini ve ilgi gösterdiğini gördük. Bölgemize örnek olacak bir proje.Aramızda sadece Kırşehir'den değil çevre illerimizden de çok sayıda vatandaşımız bulunuyor. Aksaray'dan, Nevşehir'den, Kırıkkale'den, Yerköy'den gelen misafirlerimiz var.Bölgemizi de etki yapacak bu kültürel faaliyetimizi bundan sonra da sürdüreceğiz'' ifadelerini kullandı.

Daha sonra lavanta hasadına geçildi. Başkan Ekicioğlu hasat ettiği lavantalardan vatandaşlara hediye etti. 

Muhabir: AYHAN CEYLAN