Kırşehir İl Müftülüğü tarafından Ahmet Yesevi Camiinde Regaib kandili dolayısıyla program düzenlendi. Akşam namazı sonrası düzenlenen programa vatandaşlar akın etti.

İl Müftülüğü tarafından düzenlenen kandil programı Ahmet Yesevi Camiinde, akşam namazını müteakip Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı, Mevlid-i Şerif ve ilahilerin okunmasıyla devam etti.

İl Müftüsü Mehmet Yaman, RegaibKandili'nin anlam ve önemine değinerek şunları söyledi:

“Regaib Kandili mübarek gecelerimizden biridir. Cenab-ı Allah'ın insanlara rağbet ettiği bir gecedir. Cenab-ı Allah bizlere, Efendimiz gibi kendi katından yaratılanların içinde en sevdiği birini rehber olarak göndermiş ve bize rağbet etmiştir.”

Müftü Yaman vaazında üç aylar ve kandillerin öneminden, değerlendirilmesinden bahsederken; kardeşlik, birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Namaz sonrası cami içinde tebrikleşme ve dua yapıldı. Cami çıkışında bay ve bayan cemaate çeşitli ikramlar yapıldı.

Kırşehir'de kadınlara yönelik regaib Kandili programı yapıldı

Kırşehir İl Müftülüğü tarafından Merkez Ahmet Yesevi Camii’nde Perşembe günü  kadınlara yönelik “Regaib Kandili” programı düzenlendi.
Regaib Kandili dolayısıyla İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından Ahmet Yesevi Camii’nde  düzenlenen program öğle namazı sonrası  başladı.

AK Parti’nin milletvekili aday adayları tanıtıldı AK Parti’nin milletvekili aday adayları tanıtıldı

Düzenlenen programa, İl Müftü yardımcısı Zeynep Önen, Kur'an kursu öğreticileri ile Kur’an kurslarına devam eden kadınlar katıldı.
Ahmet Yesevi Camiinde Öğle namazı sonrası başlayan programda Kırşehir İl Müftülüğü Kur’an kursu hocaları tarafından Kur`an-ı Kerim, salâvatlar, tekbirler ve ilahiler okundu.

Program İl Müftü yardımcısı Zeynep Önen'in “Üç Aylar ve Regaib Kandili” konulu sohbeti ile devam etti.Sohbetin ardından yapılan dua ile program sona erdi.(HABER MERKEZİ)