Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşlar kurbanlık derdine düştü. Kırşehir merkezde et kombinaları ile Ticaret Borsası Hayvan Pazarı ile birlikte Kaman, Mucur ve Akpınar’da kurban satışları yapılıyor.

Kırşehir’de belirlenen yerler dışında kurban kesimine asla izin verilmeyeceğini belirten yetkililer, bu konuda vatandaşları uyardı.

Kırşehir’de araç sayısı 81 bine yaklaştı Kırşehir’de araç sayısı 81 bine yaklaştı

Kırşehir’de kurban kesim yerleri Organize Sanayii Bölgesi’nde bulunan Kırşehir Et Kombinası, Kısmet Et Kombinası, Çetinler Et Kombinası, Özbağ-Ankara karayolu üzerindeki Nida-Nur Et Kombinası ve Çiçekdağı karayolu üzeri Körpınar Köyü Mevkii’nde bulunan İstanbul Et Kombinası belirlendi.

Kırşehir Belediyesi’nin Kuşdilli Mahallesinde bulunan kapalı sebze pazar yeri ile  bahçeli evleri olan kişiler evinin bahçesinde hijyen kurallarına dikkat ederek ve atıkları uygun şekilde bertaraf ederek kurbanlarını kesebilecekler.

Kırşehir Belediyesi sık sık vatandaşları belediye hoparlöründen uyararak kurban kesim yerleri dışında kurban kesmemeleri konusunda uyarıyor ve belirlenen yerler dışında kurban kesenlere gerekli cezaların verileceğini bildiriyor.

Muhabir: AYHAN CEYLAN