Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte Kırşehir'de vatandaşlar en çok tüketilen pide fiyatlarını merak etmeye başladı. Türkiye'nin dört bir yanında iftar sofralarının vazgeçilmezi pidenin bu yılki fiyatı Kırşehir'de ne kadar olacak?

Vatandaşların merak ettiği fiyat listesi geçen yıla göre artacak mı veya düşecek mi?  Kırşehir’de 2 Şubat Cuma günü ekmeğe gelen 1,5 liralık zammın ardından 200 gram ekmek  6 liradan 7,5 liraya çıkartılırken, yaklaşan Ramazan ayı öncesi ekmeğe yeni bir zammın olmayacağı, ancak pidenin yumurtalı ve boz fiyatının yeniden tesbit edilmesi bekleniyor.

Bu arada Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, 2024 yılı Ramazan pidesi fiyatları ile ilgili bir açıklama yaptı. Balcı, bu yıl pidenin kilogram fiyatının 60 TL olarak belirlendiğini söyledi. Balcı'nın verdiği bilgiye göre, 250 gram Ramazan pidesi 15 TL'den, 300 gram Ramazan pidesi ise 18 TL'den satışa sunulacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, 2024 yılı Ramazan ayı pide fiyatlarını 15 liradan satışa sunacaklarını açıkladı. Balcı, 'Geçen sene un fiyatı 380 liradan 800 liraya çıktı. Yüzde 110 zam var. Pidedeki işçilik 360 liradan 810 liraya çıktı. İşçilik giderleri ise 720 liradan 1360 liraya yükseldi. Geçen sene Türkiye'de uygulanan pide fiyatı 33 buçuk liradan satışa sunuldu. Bu sene görüşmelerimizde neticesinde azami fiyat 60 lira olacak. Yüzde seksen artış yapıldı" dedi.

Şehir merkezinde feci kaza Şehir merkezinde feci kaza

Peki Kırşehir'de pide fiyatları kaç liradan satışı gerçekleştirilecek? Ramazan ayında sofraların vazgeçilmezi pide fiyatları ne zaman belli olacak? (HABER: FAHRETTİN TOKER)