Kırşehir dahil 81 ilde  vatandaşlar 31 Mart Pazar günü sandık başına giderek oylarını kullanacak. Seçim nedeniyle geç saatlere kadar oy sayma işlerinden kaynaklı 1 Nisan Pazartesi günü okullar tatil edildi. 

Dolayısıyla Kırşehir il merkeziyle birlikte ilçe ve beldelerde okullar 1 Nisan Pazartesi günü tatil edildi. Alınan resmi karar ise Kırşehir Valiliği'ne gönderildi. 

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenler, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri nedeniyle eğitim kurumlarının tatil edildiği 1 Nisan 2024 Pazartesi günü üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacaklar.

Astronotların uzaydaki radyasyondan korunması için akrep derisinden krem üretildi Astronotların uzaydaki radyasyondan korunması için akrep derisinden krem üretildi

RESMİ YAZI VALİLİKLERE GÖNDERİLDİ

MEB, 1 Nisan'da okulların tatil edildiğine ilişkin resmi yazıyı valiliklere gönderdi. Yazıda, "Eğitim kurumları, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde asıl işlevlerinden farklı olarak seçmenlerin oy kullanmalarına imkan verecek şekilde hazırlanmaktadır. Seçimlerin özelliği nedeniyle oyların sayım işlemi akşam geç saatlerde bitmekte, bu durum da eğitim kurumlarının aynı gün içerisinde eğitim öğretime hazır hale getirilmesini engellemektedir. Bu nedenle Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumları, eğitim öğretime hazır hale getirilmeleri bakımından 1 Nisan 2024 Pazartesi günü tatil edilmiştir" ifadeleri kullanıldı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)