Kırşehirspor U12’ye muhteşem başladı: 4-1 Kırşehirspor U12’ye muhteşem başladı: 4-1

İLİMİZ Kırşehir’in ev sahipliğini yaptığı, Türkiye Muaythai Federasyonu İç Anadolu Bölge Muaythai Şampiyonası önceki gün yapılan müsabakaların ardından sona erdi. Dereceye giren takımlar ve sporcular ödüllerini tek tek aldı.

İç Anadolu Bölgesinde yer alan illerde 600 sporcunun katılımı ile başlayan Şampiyonanın 10 Şubat 2024’te yapılan açılış törenine; Türkiye Muay Thai Federasyonu Asbaşkanı Halil Demir, Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, Federasyon Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Orhan Çavdar, Kırşehir Muaythai İl Temsilcisi Mehmet Çevik, Şampiyonaya katılan İl Temsilcileri, idareci, antrenör, sporcular ve sporseverler katıldı.

Açılışta konuşan Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin; Organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu, katılımcı kafile ve sporculara başarılar dilediğini her türlü yardıma hazır olduklarını dile getirdi.

Açılışta konuşan Türkiye Muaythai Federasyonu Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Orhan Çavdar ise;

uzun zamandır Bölge Şampiyonalarının yapılmadığını yeni bir anlayış ile tekrar yapılmaya başlandığını, yeniden faaliyetleri başlayan İç Anadolu Bölge Şampiyonasının ilkinin Kırşehir’de yapılmasından mutluluk duyduğunu, Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanımıza, Yönetim Kuruluna teşekkür ettiğini, devamını dilediğini söyledi.

Orhan Çavdar sözlerinin devamında; Anadolu Bölgesinin Türkiye’yede en güçlü başarılı Bölgesi olduğunu, burada başarılı olacak sporcuların Türkiye’de hatta dünya ve Avrupa’da ülkemizin bayrağını göndere çektireceğine inandığını, faaliyete destek olan başta Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü’ne, İl Temsilcisine, emeği olan herkese teşekkür ettiğini başarılar diledi.

Aşıkpaşa Spor Salonu'nda gerçekleştirilen şampiyonaya, Eskişehir, Ankara, Sivas, Konya, Karaman, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Niğde, Kayseri, Nevşehir ve Yozgat'tan 600 sporcu ve antrenör katıldı. Salonu dolduran çok sayıda sporsever, zorlu ve çekişmeli geçen müsabakaları takip etti. Şampiyonada dereceye giren sporculara madalyaları verildi.

(HABER: SALİH HANÇER)