Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü meyve bahçesine sahip üreticilerin bahçelerinde verimi arttırmak amacıyla aşılama çalışmalarına katılıyor.

Kırşehir Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı İlçe müdürlükleri saha çalışmalarına devam ediyor. Boztepe İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personelleri meyve bahçesine sahip üreticilerin bahçesinde verimi arttırmak için aşılama çalışması yapıldı.

Duran Ailesi'nin acı kaybı Duran Ailesi'nin acı kaybı

Meyve üretiminde budamanın ve aşılamanın önemine dikkat çeken Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkilileri konuyla ilgili yaptıkları değerlendirmede, “Meyvecilikte budamada ve aşılama çok önemlidir. Zamanında yapılması gerekiyor. Ülkemizde aile ihtiyacını karşılayacak kadar dağınık meyve üretenlerin yanında modern bahçe kuran ve ihracata yönelik pazarlama ağı oluşturan işletmelerimiz yaygınlaşmaya başlamıştır. Kaliteli meyve üretimi iyi bakım beslemenin yanında doğru zaman ve yöntemle yapılan budama sonucunda oluşmaktadır.  Kırşehir’de yöreye uygun çeşitlerle oluşturulan meyve bahçeleri bulunmaktadır. Bu amaçla ilimiz çiftçilerinebudama meyve yetiştiriciliği, aşılama ve budama konularında destek eğitimleri veriyoruz. Bu çerçevede bizlerden destek talebinde bulunan tüm üreticilerimizin bahçelerine giderek bu konuda gerek aşılama, gerek budama, gerekse ilaçlama gibi konularda üreticilerimize bilgiler veriyor ve onların dana verimli ürün alarak ülkemiz ekonomisine katkı sunmalarını destek veriyoruz” ifadelerini kullandılar. (HABER MERKEZİ)