Kırşehir ile birlikte 78 ilde ruhsatsız silah taşıyan şahıslara ve silah kaçakçılarına yönelik düzenlenen “MERCEK-9” Operasyonlarında çok sayıda tabanca ile birlikte şüpheli şahıs yakalandı.

Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü, şehrin güvenliği ve huzuru için 7 gün 24 saat operasyonlarına ara vermeden devam ediyor. Dosta güven düşmana korku veren emniyet ekipleri, şehrin huzur ve güvenliğini bozan şahıslara göz açtırmıyor.

Kırşehir ile birlikte 78 il genelinde gerçekleştirilen MERCEK-9 operasyonunda

İsmail Ekici hayatını kaybetti İsmail Ekici hayatını kaybetti

1.230 Ruhsatsız Tabanca, 163 Kurusıkı Tabanca, 50 Uzun Namlulu Tüfek, 225 Ruhsatsız Av Tüfeği olmak üzere toplam 1.668 Silah ele geçirildi. 2.036 şüpheli gözaltına alındı.

İçişleri Bakanı Ali Yerliya, gerçekleştirilen operasyon hakkında yaptığı bilgilendirmede; "Halkımızın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerinin ve onlara silah temin edenlerin peşindeyiz. Onları adalete teslim etmeye kararlıyız.

İl Jandarma Komutanlıklarımız ve İl Emniyet Müdürlüklerimizce; Son 5 gün içerisinde İstanbul, İzmir, Adana, Bursa, Şanlıurfa, Diyarbakır, Konya, Mersin, Ankara, Gaziantep, Samsun, Antalya, Hatay, Batman, Kahramanmaraş, Sakarya, Kocaeli, Edirne, Manisa, Balıkesir, Osmaniye, Tekirdağ, Aydın, Kayseri, Muş, Çorum, Eskişehir, Mardin, Isparta, Malatya, Afyonkarahisar, Denizli, Elazığ, Aksaray, Çanakkale, Kastamonu, Kütahya, Muğla, Erzurum, Kırklareli, Ordu, Sinop, Yalova, Ağrı, Burdur, Düzce, Giresun, Siirt, Sivas, Karabük, Kırıkkale, Zonguldak, Iğdır, Nevşehir, Tokat, Uşak, Van, Amasya, Erzincan, Kilis, Niğde, Rize, Trabzon, Yozgat, Artvin, Bingöl, Bolu, Çankırı, Karaman, Kırşehir, Tunceli, Adıyaman, Ardahan, Bartın, Bilecik, Bitlis, Kars ve Şırnak olmak üzere toplam 78 ilde evlerde, iş yerlerinde ve yol aramalarında yapılan “MERCEK-9” Operasyonlarında”  1.230 ruhsatsız tabanca ve 163 ruhsatsız kurusıkıdan çevrilmiş tabanca olmak üzere toplam 1.393 tabanca yakalandı" ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)