Kırşehir’de başarılı doktor transferleriyle adından söz ettiren Özel Musa GÜL Hastanesi, bir uzman hekimi daha kadrosuna dahil etti.

Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Op. Dr. Engin Özay Özel Musa Gül Hastanesi’nde 10.03.2023 tarihi itibariyle hasta kabulüne başladı.

Ankara GATA Askeri Tıp Fakültesi Mezunu olan Özay, çeşitli askeri sağlık birimlerinde ortopedi ve travmatoloji uzmanı olarak  görev yapıp  mecburi hizmetini tamamladıktan sonra  mesleğine serbest hekim olarak devam etti.

Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Op. Dr. Engin Özay ”1975 yılında Samsun’da doğdum. İlk,  orta, lise öğrenimimi Samsun’da yaptıktan sonra 2000 yılında Ankara GATA Askeri Tıp Fakültesinden mezun oldum. Mezuniyet sonrası Erzurum Jandarma Bölge Komutanlığı ve Kastamonu Gölköy Er Eğitim Taburunda kıta tabibi olarak görev yaptım. 2008 yılında GATA Haydarpaşa Eğitim Araştırma Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji asistanı olarak göreve başladım. 2013 yılında 'Diyabetik Ayak tedavisine multidisipliner yaklaşım' konulu tezimi vererek mezun oldum. Mezuniyet sonrasında Gümüşsuyu Askeri Hastanesi, Beytepe Asker Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olarak çalıştım. Bu görevler sırasında 6 ay süreyle Afganistan Kabil Askeri hastanesinde geçici görevlendirildim. Sonrasında mesleğime özel sektörde devam etme kararı aldım. Evli , iki çocuk babasıyım ,yabancı dilim İngilizcedir.”

Özay; ilgilendi konularla ilgili olarak şunları ifade etti:

“Diyabetik ayakta multidisipliner yaklaşım, yaşlı hastalarda gonartroz ve koksartroz (diz ve kalça eklemi kireçlenmesi) PRP, mezenkimal  kök hücre uygulamaları, cerrahi protez uygulaması, genç hastalarda menisküs ve ön çapraz bağa artroskopik yaklaşım, yaşlı hastalarda artroskopik rotator kılıf tamiri, ayak deformiteleri; çekiç parmak ve halluks valgus düzeltmedir. Ayrıca travma cerrahisi de ilgilendiğim alanlar içindedir.”

 Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Op. Dr. Engin Özay Özel Musa Gül Hastanesine katılmaktan ve Kırşehir halkına hizmet veriyor olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. (HABER MERKEZİ)