İsmail Ekici hayatını kaybetti İsmail Ekici hayatını kaybetti

Sosyal medyada yayın yapan ve binlerce takipçisi olan Kendine Muhabir Hasan Köksoy, Kırşehir'in cadde ve sokaklarında kesintisiz anket yaptı. Çıkan sonuçta Kırşehir Belediye Başkanı ve 31 Mart seçimlerinde CHP'nin adayı Selahattin Ekicioğlu, Cumhur İttifakı'nın Kırşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Osman Arslan'a 47 oy fark attı. Toplamda 113 kişiye sorulan ankette Selahattin Ekicioğlu 72 oy, Dr. Osman Arslan 25 oy ve 16 oyda kararsız olarak çıktı.

Yotube'da yayın yapan ve kesintisiz anket düzenleyen "Kendine Muhabir" kanalı Kırşehir'de vatandaşlara yerel seçimlerde hangi adaya o vereceklerini sordu. Birbirinden ilginç diyalogların yaşandığı kesintisiz ankette Başkan Ekicioğlu, AK Parti adayı Osman Arslan'a fark attı.

49 dakika süren ankette vatandaşlara "Belediye Başkan Adayınız kim" diye soruldu. Anket sırasında birbirinden ilginç diyaloglar yaşandı. Ankette vatandaşlar oy tercihleri ile ilgili yorumlarda da bulundular. Buna göre Başkan Ekicioğlu'nu tercih edenler Ekicioğlu'nun dürüst olduğunu, çalmadığını, borç ödediğini ve özkaynaklarla birçok iş yaptığını belirtti. Osman Arslan'ı tercih edenler ise partisinden ötürü böyle bir tercihte bulunacağını kaydetti. AK Partili olduğunu ancak Selahattin Ekicioğlu'na oy vereceğini belirtlenler de ankette duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Ankette dikkat çeken bir diğer nokta ise birçok insanın cevap vermekten çekinmesi oldu. Birçoğu da şehrin yabancısı olduğunu ya da Kırşehir'de kalmadığını belirterek soruyu geçiştirdi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)