Şehrimizdeki pek çok esnaf 8 Mart Dünya

Kadınlar Günü’ne özel ürünleri satışa sundu

 Kırşehir’de kadınlar, doğal taşlı

ürünlere yoğun ilgi gösteriyor

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi kadınların doğal taşlı ürünlere yoğun ilgi göstermesi şehrimizdeki esnafları da bu ürünleri getirmeye zorladı.

         Sarraflar Yeraltı Çarşısı’nda Kiraz Bujiteri olarak 20 yıldır Kırşehir halkına hizmet veren İsmail Erel, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle gazetemiz "Kırşehir Çiğdem"e açıklamalarda bulundu.

Kadınlar için satışa sundukları pek çok ürüne özel indirimler uygulandığının altını çizen İsmail Erel, özellikle depremden evleri hasar görmüş ve ilimize yerleşmiş kadınları mağduriyetini bir nebze geçirmiş olmak adına 8 Mart Kadınlar Günü’nde yanlarında olduğunu dile getirdi.

İsmail Erel, bütün kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak şunları ifade etti:

“Ülke olarak yaşanan büyük deprem felaketinden dolayı zor günler yaşıyoruz. Millet olarak böyle bir felaket karşısında tüm imkânlarımızı seferber ettik. Allah bir daha ülkemize ve milletimize böyle felaketler yaşatmasın. Depremden dolayı illerini, ilçelerini, evlerini bırakıp Kırşehir'e yerleşmiş birçok aile var. Misafirperverliğimizi göstererek her birine ayrı ayrı ulaşmaya çalışarak, elimizden gelen her türlü desteği verdik.  Buradan sizin aracılığınızla tekrardan hepsine hoş geldiniz demek istiyorum. Kırşehir'in değerlerinden biri olan büyük üstat Neşet Ertaş'ın sözünü hatırlatmak isterim: 'Kadınlar İnsandır, Biz İnsanoğlu'. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz kutlu olsun. Aslında bu güzel günü bir gün değil, her gün hatırlamalıyız. Biz Kiraz Bujiteri olarak bugünün anlam ve önemine uygun kadınlarımız için mağazamızda özel indirimler uyguluyoruz. Acılarını bir nebzede olsa unutturmak için uğraşıyoruz.

"20 yıldır takı sektöründe hizmet veriyoruz. Mağazamızda ağırlıklı olarak son zamanlarda revaşta olan doğal taşlarımız satışta. Taşların enerjisi olduğuna ve çeşitli sıkıntılara da şifa olduğu biliniyor. Doğal taş doğadan çıkarıldıktan sonra işlenip kullanılan taşlardır. Bu taşlar doğada neredeyse hazır halde bulunmaktadır. Doğal taşlar ölümsüzdür, yıllar geçtikte hem enerjilerinden, hem de fiziksel yapısından bir şey kaybetmezler.  Bu yüzden de inanılmaz bir ilgi var. Mağazamızda 50'ye yakın doğal taş çeşidi var. Bunlara örnek verecek olursak, Akik taşı; koruyucu ve iyileştirici taşıdır, Ametis taşı; depresyonu kontrol altına almanıza yardımcı olur, sakin ve ruhani olmanızı sağlar, Akuamarine; görüş yeteneğinizi arttırır, zekâyı açar. Bunu gibi verebileceğim birçok örnek var elbette. Vatandaşlarımız mağazamıza ziyaret ederek kendilerine en uygun taşı bulabilirler."

(HABER: CEMRE BAYRAM )