İstiklal Marşımızın Kabulünün 102. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi tarafından bir program düzenlendi.

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen programa Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya’nın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Komisyonu Başkanı Ömer Dadal, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Belediye Başkan Yardımcısı Cumhur Uzun, Baro Başkanı Onur Av. Çanta, İl Jandarma Komutan Yardımcısı J. Yarb. Mahmut Ekin, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Halil Doğanay, POMEM Müdür Yardımcısı Hakan Demir, İl Genel Meclisi Başkanı Emre Demirci, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alparslan, daire müdürleri, STK temsilcileri ve ilimiz eğitim camiası katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Okul Müdürü Sezgin Akgün’ün açılış konuşmasını yaptığı programda Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından 'Akif'in Sözü, Cumhuriyet'in Yüzü' adlı oratoryo gösterimi gerçekleştirildi.

Program resim, şiir, kompozisyon ve İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya ve protokol tarafından ödüllerinin verilmesi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)