Kırşehir İŞKUR İl Müdürlüğü, 215 kişinin TYP kapsamında 4,5 ay süreyle Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından istihdam edileceğini duyurdu.

Kırşehir’de Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu toplandı Kırşehir’de Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu toplandı

İŞKUR’dan yapılan açıklamaya göre, TYP kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde okullardaki temizlik, çevre düzenlemesi ve bakım onarımda çalıştırılmak üzere 4,5 ay süreyle 215 kişi istihdam edilecek.

19 yaşından gün almış olanların başvuru yapabileceği belirtilen açıklamada; 27 Eylül 2017'den sonra bir kişi TYP'den toplam 9 ay yararlanmış ise başvuru yapamayacağı ifade edildi.

Başvuru yapacak kişinin başvuru yaptığı tarihte işsiz olması gerektiği, AKS sistemine göre aynı hanede toplam gelirin asgari ücretin bir buçuk (12 bin 759 TL) katını aşmaması gerektiği bildirildi. Başvuranların noter huzurunda yapılan kura ile değil liste yöntemiyle belirleneceği kaydedildi.

Başvurular 21-25 Ocak tarihleri arasında esube.iskur.gov.tr ve ALO 170 hattı üzerinden yapılabilecek. (HABER: CEMRE BAYRAM)