TSO Başkanı Mustafa Yılmaz açıkladı

 Kırşehir’de ihracat 10 ayda

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi 7 Öğretim Üyesi alıyor Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi 7 Öğretim Üyesi alıyor

geçen yıla göre yüzde 30 arttı

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre, Kırşehir’de ilk on ayda yapılan ihracatın önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 30 artış gösterdiğini açıkladı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kırşehir TSO Başkanı Mustafa Yılmaz, “İhracattaki artışımızın devamını görmek bizim için çok sevindirici bir gelişmedir. 2021 yılı Ekim ayında ihracatımız 27 milyon 934 bin dolar olarak gerçekleşirken, bu yıl aynı dönemde ise 26 milyon 868 bin dolar olarak gerçekleşmiştir. 2021 yılının 10 aylık döneminde ihracatımız toplam 247 milyon 588 bin dolar iken bu yılın ilk 10 ayında ihracatımız % 30 artışla 322 milyon 839 dolara ulaştı. Bu durum ilimiz ve ülkemiz adına sevindirici bir gelişmedir. İhracatımızın artmasını sağlayan ve şehrimiz için katma değer yaratan firmalarımızı ve iş insanlarımızı tebrik ediyorum. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası İhracat Destek Ofisi Kırşehir’in ihracatta cazibe merkezi olabilmesi için çalışmalar yapmaya devam ediyor. Bu çalışmalardan en önemlileri ticaret müşavirleriyle yapılan toplantılar sonucu bölgesel pazar analizi, sektörel pazar araştırması, taleplere yönelik fuar çalışmalarıdır.Gerçekleştirilen bu çalışmalarla şehrimizi hak ettiği yere taşımak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam ediyoruz. İhracat yapmak ve konu ile ilgili bilgi edinmek için üyelerimizi ihracat destek ofisine bekliyoruz’’ dedi. (HABER MERKEZİ)