Kırşehir İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Kırşehir Şubesi tarafından "İçimizi Isıtan İyilik, Yolun İyilik Olsun" sloganıyla sürdürülen yardım kampanyası devam ediyor.

Kırşehir İl Müftülüğü ve TDV Kırşehir Şubesi, yardım kampanyasına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla vatandaşlara sıcak çorba ikramında bulundu.

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ve Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde, müftülük personeli ve Ahi Evran Üniversitesi TDV gönüllüleri tarafından çorba ikramı yapıldı.

Dönerin tadını da unutuyoruz! Dönerin tadını da unutuyoruz!

Kampanyaya dair açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Mehmet Yaman, " Kırşehir İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Kırşehir Şubesi olarak, yeryüzünde iyiliği egemen kılma idealiyle pek çok etkili faaliyetler yapmaktayız. “İçimizi Isıtan İyilik” de bunlardan birisidir. Yapmış olduğumuz etkinlikler içerisinde bulunan, sabahları sıcak çorba ikramı aslında bir semboldür.

Dünya üzerinde yaşanabilen türlü olumsuzluklarla üşüyen kalplerimizin, iyilikle ısınabileceğinin sembolüdür. Bizler, kaynayan çorbanın toplum olarak kaynaşmamızı, aramızdaki sevgiyi, saygıyı, ilgiyi ve kardeşliği pekiştirmesini istiyoruz. Zaten bu değerlerle mayalanmış bir toplum olduğumuz için insanımızın bu tür faaliyetlere itibar ettiğini görüyor ve bundan büyük memnuniyet duyuyoruz. Yapmış olduğumuz çorba ikramı ile ilimizde başlayan ve farklı noktalarda devam eden bu iyilik faaliyetini yürüten ve katkı sunan başta hayırseverlerimize, İl Müftülüğü çalışanlarına ve TDV yönetimi ve gönüllüleri başta olmak üzere Kırşehir Şubemiz çalışanlarına ve gönüllülerimize, faaliyetimize teveccüh gösteren Kırşehirli kardeşlerimize teşekkür ediyoruz." dedi. (HABER MERKEZİ)