Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; geçen hafta, yağışlı sistem ile birlikte yer yer mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkların ülkemiz genelinde etkili olması beklenen sıcak hava dalgasına bağlı olarak bugünden itibaren mevsim normallerinin üstüne çıkacak.

Kırşehir Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, dün başlayan hava sıcaklığı 14 Haziran Cuma gününe kadar devam edecek. Hava sıcaklığı artarak mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

KIRŞEHİR BELEDİYESİ  BAYRAMA HAZIRLANIYOR KIRŞEHİR BELEDİYESİ BAYRAMA HAZIRLANIYOR

Bayram öncesi arife ve bayram günü ise yağışlı sistem ile birlikte, sıcaklıkların mevsim normalleri civarına ineceği öngörülüyor.

Önümüzdeki günlerde il merkezlerimizde beklenen sıcaklıklar Kırşehir’de 32-34 derece, komşu illerden Kayseri’de 31-35 Nevşehir’de 29-32, Sivas’ta 30-32, Yozgat’ta 30-32 olacak.

Sıcak hava dalgası nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere vatandaşların günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları hatırlatıldı.

Muhabir: İLKNUR ÖNCÜ