Kırşehir'de sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar Filistin'de hayatını kaybeden vatandaşlar için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Hoca Ahmet Yesevi Camii'nde kılınan gıyabi cenaze namazına AGD Kırşehir Şubesi, Memur-Sen Kırşehir Şubesi, İHH Kırşehir Şubesi ve vatandaşlar katıldı.

MUHARREM ERTAŞ’I  YARIN ANIYORUZ MUHARREM ERTAŞ’I YARIN ANIYORUZ

Gıyabi cenaze namazının ardından STK'lar tarafından ortak basın açıklamasında bulunuldu. Gerçekleşen açıklamada; "Yüz yıla yakın süredir islam topraklarını işgal ederek, kadın, yaşlı, çocuk demeden katlederek, habis bir kanser gibi büyüyen İsrail, bu sabah pervasız eylemlerininkarşılığını, mutlak başarıya ulaşan 'Aksa Tufanı Operasyonu' ile acı acı tecrübe etmiş oldu. Bir kere daha bu güzel sabahı bizlere bahşeden Allah'a hamdediyoruz. Bunca zamandır bu meydanlarda İsrail'in zulümlerini Tel'in için toplandık, zalimlere karşı nefretimizi haykırdık. Kardeşlerimizin acısını yüreğimizde hissederek duaya durduk, kıyama kalktık. Fakat bugün başka. İşte bugün büyük bir sevinçle, Kudüs'ün, Mescid-İ Aksa'nın özgürlüğüne giden yolda elde edilen bu büyük başarıyı kutlamak, Filistinli kardeşlerimizle ve mücahidlerle omuz omuza olduğumuzu haykırmak için buradayız. Gazzede bir avuç insan ne yapabilir, ellerinde imkanları yok yardıma muhtaçlar diyenlere buradan sesleniyoruz, İman varsa imkan da vardır. Dünyayı Zulüm Kulelerinden Yöneten Kafirlere Karşı Bir Avuç Mücahid, Bugün Bir Kere Daha; Arzın Yegâne ve Mutlak Sahibinin Cenâb-ı Allah olduğunu hatırlatmış, delinemez, geçilemez, yapılamaz denilen ne varsa hepsini yapmıştır. Milyarlarca Dolar harcanan sistemler, uydular, istihbarat ağları, silahlar ve hepsinden önemlisi yenilmezlik algısı yerle yeksan olmuştur. Sivil veya asker farketmez, tüm İsrailliler Filistin topraklarında işlenen her suça ve işgale doğrudan ortaktır. Cenab-ı hak İsrail'e karşı çarpışan yiğit kardeşlerimize güç, kuvvet versin, attıklarını isabet ettirsin, Aksa Tufan'ı Operasyonunu mutlak zaferin ve özgür kudüsün habercisi eylesin. Zafer islamındır. Zafer Allah'ındır. Zafer inananlarındır. Ve zafer çok yakındır" ifadelerini kullandılar. (HABER: FAHRETTİN TOKER)