Ramazan ayında vatandaşlarımızın güvenilir gıdaya ulaşması için yapılan denetimler Kırşehir ilimizde hız kesmeden devam ediyor.

Ramazan dolayısıyla tüketimi artan ürünleri üreten, satan ve tüketime sunan gıda işletmelerini yakın takibe alan Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri özellikle toplu tüketim işyerleri, toplu iftarların yapıldığı yerler ve tedarikçileri, gıda satış yerleri, pastane, unlu mamuller ve tatlı üretim ve satış yerleri, ekmek-ekmek çeşitleri ile pide üretim ve satış yerleri, "ramazan paketi" adı altında muhtelif gıdaların bir arada yer aldığı paketlerin satış ve dağıtımının yapıldığı gıda işyerleri, yoğun alışveriş yapılan diğer perakende işletmelerinin denetlenmesine ağırlık verdi.

Demirel Ailesi'nin acı kaybı Demirel Ailesi'nin acı kaybı

Gıda işletmecilerinin ürettiği, işlediği, dağıttığı, depoladığı, satışa ve tüketime sunduğu tüm gıdalarda gıda mevzuatına uygunluğu sağlamak zorunda olduklarını belirten ekipler, hiç kimsenin sağlıksız ürünleri halka ulaştırmaması gerektiğini ifade ettiler.

Vatandaşların huzurlu ve sağlıklı bir ramazan ayı geçirmesi için kamu sağlığı ve tüketici menfaatlerini korumaya yönelik resmi kontrollerin artarak devam edeceğini belirten

Mucur İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından Mucur ilçesinde ekmek ve pide üretim işletme yerlerinde gramaj ve hijyen denetimlerini gerçekleştirdi. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)