Milli Eğitim’in mutfak ekibi Hatay’da yemek ikramına devam ediyor Milli Eğitim’in mutfak ekibi Hatay’da yemek ikramına devam ediyor

Başkan Ekicioğlu, dünya evine giren çiftlere ömür boyu mutluluklar diledi

 

Kırşehir’de geçen yıl

1136 çift “evet” dedi 

Kırşehir’de 2022 yılı içerisinde Kırşehir Belediyesi Evlendirme Memurluğuna başvuruda bulunan 1136 çiftin nikâhı kıyılırken, 22 Şubat 2023 itibarı ile de (Ocak-Şubat) 82 çiftin nikâhı kıyıldı.

Kırşehir Belediyesi'nin kıydığı nikâhlar, 2021 yılına göre artarken 2022 yılında Kırşehir Belediyesi aracılığıyla 1136 kişi “evet” diyerek dünya evine girdi.

Kırşehir Belediyesi Evlendirme Memurluğu kayıtlarına göre 2021 yılında 1114 nikâh kıyılırken bu sayının 2012 yılında 1136’ya çıktığı gözlendi.

Toplumsal yaşamımız için evlilik kurumunun önemini vurgulayan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, ilk birlikteliğin aileden başladığına değinerek, ailenin bizi biz yapan en önemli değerlerimizden biri olduğunu ifade etti.

Başkan Ekicioğlu, açıklamasında “Bizim toplumumuzda Aile kavramı çok önemli bir yere sahiptir. Bu yapımızla da birçok Avrupa ülkesinden ayrılırız. Çocukluğumuzun geçtiği evden tutun, yaşadığımız hemen hemen her yerin bizde hatıraları vardır, onun için de nikâhların ayrı bir anlam ve önemi vardır. Sevginin ve saygının çocuklarımıza aşılandığı en önemli toplumsal kurum aile kurumudur” dedi ve dünya evine giren çiftlere ömür boyu mutluluklar diledi.

2022 yılında Kırşehir Belediyesi Evlendirme Memurluğuna başvuruda bulunan 1136 çiftin nikâhları kıyılırken bunlardan 101 çiftin nikâhını Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu kıydı.Bu nikâhlardan her ikisi de yabancı olan 70; biri Türk bir yabancı olan 70 çift bulunuyor.22 Şubat 2023 itibarı ile de (Ocak-Şubat) 82 çiftin nikâhı kıyıldı. (HABER MERKEZİ)