SPOR Toto Süper Lig'in 36. haftasında deplasmanda MKE Ankaragücü’nü 4-1’lik skorla mağlup eden Galatasaray, 23. şampiyonluğunu ilan etti. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırşehir’de de sarı-kırmızılı taraftarlar büyük coşku yaşadı.

Spor Toto Süper Lig’in 36. haftasında deplasmanda MKE Ankaragücü’nü 4-1’lik skorla mağlup eden Galatasaray, ligin tamamlanmasına 2 hafta kala şampiyonluğu garantiledi. Karşılaşmanın hemen ardından Kırşehir’deki Galatasaraylı taraftarlar, Cacabey Meydanına akın etti.

Maçın son düdüğünün ardından taraftarlar şampiyonluğu Kırşehir caddelerinde kutlamaya başladı. Sarı-kırmızılı taraftarlar ellerinde meşale ve bayraklarla tezahüratlarda bulunurken, araç konvoylarıyla şehir turu attılar. Daha sonra Cacabey Meydanı üzerinde toplanan yüzlerce taraftar, sevgi gösterilerinde bulundular.

Sarı-kırmızılı taraftarlar, ellerinde meşale, bayraklar ve tezahüratlarla şampiyonluğu kutladı. Polis ekipleri de kutlamalar dolayısıyla bölgede geniş güvenlik önlemi alırken, taraftarların bazıları ise araçlarıyla şehir turu yaptı.

Hentbolda kadın hakem ve gözlemci sayısı artıyor Hentbolda kadın hakem ve gözlemci sayısı artıyor

Ayrıca Terme ve Ankara Caddesi’nde bulunan taraftar grupları ise araçlarıyla şehir turu yaparak kutlama yapanların önlerini keserek birlikte tezahüratlar yaptı.

Şampiyonluğu hak ettiklerini ifade eden sarı kırmızılı taraftarlar, haftaya Fenerbahçe’yi de yeneceklerini söylediler.

Öte yandan Sarı-kırmızı taraftarlar, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde şampiyonluğu kutlamaya başladı. Çok sayıda taraftar, tesislerin önünde 23. şampiyonluk sevincini meşaleler yakıp, tezahüratlar yaparak yaşadı. (HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

Editör: İlknur öncü