Akaryakıt, kasko ve sigorta fiyatları pahalanınca

 

Kırşehir'de dolmuş ücretleri zamlandı

 

Kırşehir'de faaliyet gösteren dolmuşçuların akaryakıt, sigorta ve kasko ücretlerine gelen büyük zamları gerekçe göstererek yaptıkları zam başvurusu değerlendirildi ve yüzde 25 oranında zamlandı.

Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin, üyelerinin akaryakıt, sigorta ve kasko ücretlerine gelen yüzde 300-400 oranınra zamlar nedeniyle aylardır zarar ettiğini ve bu nedenle ücretlerinin yeniden belirlenmesi için Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne yaptığı zam başvurusu görüşüldü ve uygun bulunarak fiyatlar yeniden belirlendi.

Buna göre sivil vatandaşlar için indi-bindi ücreti 4,5 TL'den 6 TL'ye, öğrenciler için 4 TL olan indi-bindi ücreti ise 5 TL'ye yükseltildi. Böylece Kırşehir'de sivil vatandaşlar için dolmuş ücretine yüzde 33, öğrenciler için indi-bindi ücretine ise yüzde 25 zam yapılmış oldu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı eylülde 45,1 milyar liralık yatırım teşvik belgesi verdi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı eylülde 45,1 milyar liralık yatırım teşvik belgesi verdi

Bu arada Kırşehir Belediyesi’nin de otobüs taşıma ücretlerini arttırmak için Belediye Meclisi’ne sunacağı öğrenildi. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)