Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü çalışmaları kapsamında şehrin büyük sorunu haline gelen dilencilerle mücadele tüm hızıyla devam ediyor.

Kırşehir’de şehrin hemen hemen her köşesinde vatandaşlardan duygu sömürüleriyle para isteyen dilenci sayısı her geçen sorun olmakla birlikte ekiplerin de dilencilerle olan mücadelesi de devam etmekte.

Kırşehir'de dilencilerle mücadele kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü personeli, Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü ve Zabıta ekiplerinin katılımı şehir genelinde vatandaşlara dilenciler konunda bilgilendirici broşür dağıtımı gerçekleştiriliyor.

Eğitim Bir Sen Başkanı  Yavuz’dan bayram mesajı Eğitim Bir Sen Başkanı Yavuz’dan bayram mesajı

Kırşehir’de asayiş ekipleri şehrin dört bir yanında vatandaşlardan para isteyen dilencilerin peşine düştü. Ekipler diğer birimlerle ortak hareket halinde şehirdeki vatandaşları bu konuda uyararak broşür dağıtmaya devam ediyor.

Kırşehir Valisi H. Mete Buhara, şehir genelinde dilencilerle mücadele, terör örgütlerinin faaliyetleri ve eleman kazanma yöntemleri hakkında, SİBERAY projesi kapsamında düzenlenen etkinlikler, Güvenli Gelecek İçin Bilinçli Toplum Projesi, Trafikte Etkin Eğitim Projesi, Çevik Kuvvet Eğitim ve Performans Projesi, Akil Kadın ile Güvenli Toplum Güvenli Gelecek Projesi, Mesleğimi Seçiyorum Jandarma ile Geleceğe Yürüyorum Projesi hakkında bilgilendirmelerde bulundu ve bu konularla Kırşehir'de vatandaşlara sürekli bilgilendirici broşürlerin dağıtıldığını söyledi.

Vali Buhara yaptığı bilgilendirmede; "Dilenciliğin Önlenmesi ve Sosyal Destek Projesi; 2024 yılı Nisan ayında yapılan saha çalışmalarında, İl Emniyet Müdürlüğümüz personeli ile Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Zabıta ekiplerinin katılımı ile 913 kişi bilgilendirilerek dilencilik ile alakalı 1.336 adet broşür dağıtılmıştır.Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri kapsamında terör örgütlerinin faaliyetleri ve eleman kazanma yöntemleri hakkında 562 kişiye bilgilendirme yapılmıştır.SİBERAY projesi kapsamında 2024 yılı Nisan ayı içerisinde 4 etkinlik düzenlenerek 5.620 kişiye bilgilendirme yapılmıştır.Güvenli Gelecek İçin Bilinçli Toplum Projesi; 2024 yılı Nisan ayında vatandaşlara ve öğrencilere yönelik 324 kişiye bilgilendirme toplantısı yapılmış, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte 411 adet broşür dağıtılmıştır.Trafikte Etkin Eğitim Projesi; 2024 yılı Nisan ayında 119 anaokulunda 119 öğrenciye bilgilendirme yapılmıştır.

Çevik Kuvvet Eğitim ve Performans Projesi; 2024 yılı Nisan ayında 11 Çevik Kuvvet personeli ile Ahi Evran Üniversitesi BESYO Spor Salonunda konusunda uzman akademisyenler eşliğinde 12 gün süreyle fiziksel antrenmanlar gerçekleştirilmiştir.Akil Kadın ile Güvenli Toplum Güvenli Gelecek Projesi; 2024 yılı Nisan ayında 217 kadına bilgilendirme yapılmış, 118 broşür dağıtılmıştır. Mesleğimi Seçiyorum Jandarma ile Geleceğe Yürüyorum Projesi kapsamında; 2024 yılı Nisan ayında 438 öğrenciye bilgilendirme yapılmış, 370 materyal dağıtılmıştır" ifadelerini kullandı.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker