Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 13. Cumhurbaşkanı seçilmesinin netlik kazanmasının ardından tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir’de seçmenler büyük sevinç gösterisinde bulundular.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek vermek ve sevgi gösterisinde bulunmak isteyen vatandaşlar, önce AK Parti il merkezi önünde toplandılar, ardından Cacabey Meydanı’ndaki coşkulu kutlamalara katıldılar.

Meydandaki kutlama programına AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan ile MHP İl Başkanı Arif Kılıç, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Mustafa Uslu, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Bülent Er, Belediye Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclisi üyeleri, ilçe başkanları ile coşkulu bir halk topluluğu katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi olmayan sonuçlara göre zaferi ile sonuçlanan seçimlerin ardından Cacabey Meydanında konuşan AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal, yerel seçimlerde Kırşehir Belediyesini de alacaklarını ve zaferlerini taçlandıracaklarını söyledi.

Ünsal, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşlığı bizlere nasip oldu. Bir sonraki zaferimiz Kırşehir Belediyesi olacak. Türkiye yüzyılı başta Kırşehir olmak üzere ülke genelinde ve mazlum coğrafya da başladı. Türk ve Türkiye dünyaya öncü ve örnek olacak" ifadelerini kullandı.

AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan da yaptığı konuşmada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha Türk milletinin oylarıyla seçimi kazandı. Ülkemize ve Kırşehirimize hayırlı olsun. Biz burada Recep Tayyip Erdoğan'ın askerleri olarak yedi gün yirmi dört saat Kırşehir için sizler için bir Cumhur İttifakı'nın Milletvekili olarak söz veriyorum. Gecemizi gündüzümüze kattınız. Bizimle beraber gece gündüz demeden yirmi dört saat mücadele verdiniz. Bizi mahcup etmediniz. Allah inşallah bizi de sizlere mahcup etmez. Hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum Allah'a emanet olun. İşte bu Kırşehir'e hizmet eden kadrolar teşekkür ederiz. Yolumuz uzun, işimiz çok. Haydi Bismillah…" dedi.

MHP İl başkanı Arif kılıç da, Cumhur İttifakının adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı 13. Cumhurbaşkanı olarak seçmekten duydukları mutluluğu dile getirerek, seçim sonuçlarının ülkemize ve Kırşehirimize hayırlı olması dileğinde bulundu.

Kırşehir'de istifa... Siyaseti bıraktığını duyurdu Kırşehir'de istifa... Siyaseti bıraktığını duyurdu

Cacabey Meydanı'nda toplanan kalabalık davul zurna eşliğinde seçimi kutlarken, vatandaşlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması da dinletildi.

Ardından Kentin ana arterleri ile cadde ve sokaklarında araçlarıyla konvoy oluşturan ve korna çalarak sevinç turu atan vatandaşlar, araçlarında Türk bayrakları, AK Parti ve MHP bayrakları ile Erdoğan'ın resimlerini taşıdı. Araçlardan AK Parti'nin seçim müzikleri çalındı. (HABER: ÇİĞDEM SÖNMEZ)

Editör: Çiğdem Sönmez