Kırşehir Belediyesi hizmet çıtasını yükseltiyor!..

Kırşehir MEPAŞ yeni binasına taşındı… Kırşehir MEPAŞ yeni binasına taşındı…

 Kırşehir'de çölyak hastalarına özel ekmek üretilecek

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Türkiye genelinde hastalarının büyük sıkıntılar çektiği Çölyak Hastalarına özel glutensiz ekmek üreteceklerini duyurdu.

Türkiye genelinde görülme sıklığı yüzde 1 ile binde 3 arasında değişmekte olan 250 bin ile 750 bin arasında çölyak hastası bulunan ülkemizde 25 bin ile 75 bin arasında da tanı almış hasta beklenmekte.

Aynı zamanda Kırşehir'de de Çölyak Hastalığı konusunda da özellikle ekmek konusunda büyük sıkıntılar çeken vatandaşların yardımına Kırşehir Belediyesi yetişti.

Glütensiz Ekmek, glütensiz kek ya da glüten içermeyen yiyecekleri tüketmek zorunda kalan çölyak hastalarına Kırşehir Belediyesi, glutensiz ekmek üretiminin belediye tarafından üretileceğini duyurması vatandaşlardan tam not aldı.

31 Mart yerel seçimlerinden sonra 2. döneme de hızla başlayan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, hastalarının büyük sıkıntılar çektiğinin farkında olduklarını dile getirerek belediye olarak bunun üretiminin yapılacağını, hastalara ulaşarak şehir genelinde ki hasta sayısının tespit edilebilmesi için de başvuru yapmaları gerektiğini söyledi.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu yaptığı açıklamada, "Kırşehir genelinde bulunan çölyak hastaları için glutensiz ekmek üretimine başlanacaktır. Gerekli projelendirmenin yapılabilmesi için ve ekmek sayısının belirlenmesi için Çölyak Hastalığı ile mücadele eden vatandaşlarımız Kırşehir Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü'ne müracaat edebilirler" ifadelerini kullandı.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)