Özel Musa Gül Hastanesi’nde başarı dolu tedavilere imzasını atmaya devam ediyor.

Üroloji Uzm. Dr. Anar İbrahimov lazer tedavisinin dünyada böbrek taşı ameliyatlarının en modern uygulama şeklini Özel Musa Gül Hastanesi’nde uyguladı.

Uzm. Dr. Anar İbrahimov yaptığı açıklamada; “66 yaşında Nazik Manav 1 santimlik böbrek taşı şikâyeti ile hastanemize başvurdu. İki ay boyunca başka bir hastanelerde ameliyatlarının ertelendiğini ve geçen zaman süreci içerisinde hastamızın şikâyetlerinin de arttığı idrar yolu enfeksiyonunun oluştuğunu gözlemleyerek adım adım tedavi sürecini başlattık. Çok ince (3–3,5 mm ) uzun bir fiber endoskop ile doğal idrar yolundan girilerek idrar kanalı ve böbrek içindeki böbrek taşlarının lazer yardımıyla kırılarak idrar yolundan idrar ile birlikte dökülebilecek kum tanecikleri haline getirilerek tedavimizi başarı ile sonuçlandırdık. Kapalı yol, lazer yardımıyla endoskop ile hiçbir kesi yapılmadan idrar yolundan taşı, kum haline getirdikten sonra hastamızın tedavisini başarı ile tamamladık. Hastamız ameliyat sonrası sağlık durumu gayet iyi ve ağrısız bir ameliyat geçirmenin de mutluluğunu yaşadı” diye konuştu.

Hasta Nazik Manav yaptığı açıklamada ise,  “Rahatsızlığım sonucu birçok kez başka bir hastaneye başvurdum ve sürekli farklı nedenler ile ertelendi.  Erteleme süreci içerisinde rahatsızlığımın etkisi ile ağrılarımda giderek artış gösterdi. Özel Musa Gül Hastanesi’ne başvurduğumda doktorumuz İbrahimov başarısıyla hiçbir  kesik olmadan  yaşamımı olumsuz etkileyen  sebeplerden kurtulmanın mutluluğunu  yaşıyorum. Özel Musa Gül Hastanesi’nin tüm çalışanlarına ilgi ve alakalarından dolayı ayrıca çok teşekkür ederiz” açıklamasında bulundu. (HABER MERKEZİ)