31 Mart mahalli idareler seçimlerinde İYİ Parti Kırşehir Belediye Başkan Adayı olan Ufuk Cengiz istifa etti.

Ufuk Cengiz, yerel secimlerde Kırşehir'de belediye başkan adayı olmuştu. Sosyal medyada yaptığı yazılı açıklamada istifa ettiğini duyurdu.

Cengiz yaptığı sosyal medya açıklamasında; "Kıymetli hemşerilerim, 19 Şubat 2024 tarihi itibariyle üyesi bulunduğum İYİ Parti ile kırk günlük bir seçim çalışması yaptık ve Belediye Başkan adayı olarak huzurunuzdaydım. 

Hayatımızdan, hayallerimizden ve projelerimizden bahsedip 31 Mart yerel seçimlerinde teveccühünüzü kazanmayı umduk. Memleketimiz için hayırlısını dilemiştik; böylesi hayırlıymış, ya nasip.

Seçim sonrası üyesi bulunduğum İYİ Parti'nin kurucu lideri Meral Akşener hanımefendinin kendi rızası ile aday olmaksızın partiyi seçimli kongreye götürmesi siyaset ve demokrasi tarihimiz açısından bir mihenk taşı olmuştur. Bu katkısı için kendisine teşekkür ediyorum. 

Ancak kongre sonrası her biri ayrı ayrı güzel ve iyi insanlardan oluşan İYİ Parti'nin ülke yönetiminde yanlış giden işlere dur diyecek gür sesli bir yönetim kadrosu ortaya koyamamış olması ülke yönetimine katılarak Türk milletine hizmet etmek için can atan şahsımı oldukça teessür etmiştir.

İşte bundan sebep; İYİ Parti üyeliğinden istifa ettiğimi beyan ediyorum.

Bu süreçte eşimize dostumuza, partililerimize, hemşehrilerimizden bize oy vererek yahut iyi dileklerde bulunarak destek olan herkese bin teşekkürü bir borç bilirim. 

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Zafer Satılmış'a,

Kırşehir Tarım’dan Üreticilere Yangın Uyarısı Kırşehir Tarım’dan Üreticilere Yangın Uyarısı

Merkez İlçe Başkanı Çağatay Dağıstan'a

Kadın Politikaları Başkanı Aysel Uzun'a

bu güzel süreçteki eşsiz yol arkadaşlıkları için teşekkür ederim. 

Güzel ülkemizin geleceği için, yarınların teminatı olan Türk gençleri ve çocukları için yeni ve tertemiz bir sayfa açmak ihtiyacı hâsıl olmuştur. 

Ben de bu nedenle yeni ve tertemiz siyasi bir program, siyasi bir kadro ve siyasi bir parti kurulması niyetiyle yola çıkan 27. Dönem İstanbul Milletvekili Yavuz AĞIRALİOĞLU Beyefendi ile yol arkadaşlığı yapacağımı siz hemşehrilerime gururla bildiriyorum. Ömrünüz güzel olsun" ifadelerini kullandı.

Muhabir: FAHRETTİN TOKER