10-12 Nisan tarihleri arasında idrak edilen Ramazan Bayramı Kırşehir'de huzur ve güven içerisinde geçti.

Kırşehir OSB’de müteşebbis heyeti toplantısı yapıldı… Kırşehir OSB’de müteşebbis heyeti toplantısı yapıldı…

Bayramın 1. günü saat 06.44'de il protokolü vatandaşlarla birlikte bayram namazını tarihi Cacabey Medresesi'nde kıldı ve ardından resmi bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

Siyasi partiler ise belirledikleri gün ve saat içerisinde parti binalarında bayramlaşma programlarını gerçekleştirdiler.

Bayram boyunca Emniyet Müdürlüğü, 9 günlük bayram tatili için araçları ile yola çıkan ve zaman zaman yollarda yaşanan yoğunluk nedeniyle sürücüleri sürekli uyardı.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü 9 gün sürecek Ramazan Bayramı ve bayram tatilini huzur, barış ve güven içerisinde, milli birlik ve beraberlik duygularıyla geçirebilmeleri için yoğun tedbirler aldı. Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ayrıca D260 Karayolu’nda sürücüleri kontrollü geçiş konusunda sürekli uyarılarda bulunarak kazasız bir bayram yaşanması için yoğun çaba harcadı.

Ramazan Bayramı öncesinde Kırşehir Emniyeti Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, D260 Karayolu üzerinde sürücülere kontrollü geçiş uyarısında bulundu ve dikkat dağınıklığı, emniyet kemeri, yorgunluk, aşırı sürat ve hava sıcaklıkları noktasında bilgilendirme yaptı.

Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü’nce alınan vatandaşların Ramazan Bayramı ve Bayram tatilini huzur, barış ve güven içerisinde, milli birlik ve beraberlik duygularıyla geçirebilmek için gerekli tedbirleri aldı.

Halkın yoğun olduğu Ankara Caddesi, Lise Caddesi, Terme Caddesi üzerinde, otogar ve Uzun Çarşı civarında yaya devriye görevlendirildi. Bağbaşı, Kümbetaltı, Aşıkpaşa, Şehitlik gibi mezarlıklarla yaya devriyeler tarafından kontrol altında tutularak ziyaretlerin huzur ve sükun içerisinde geçirilmesi sağlandı.

Bayram namazı süresince camilerde gerekli güvenlik tedbirleri alındı. Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünce bayram tatili süresince oluşturulan ekipler trafik düzeni ve kontrolünü sağlarken, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce oluşturulan ekiplerde de bayram tatili süresince şehirlerarası yol güzergahında gerekli denetim ve kontrollerini yaptılar.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü'nce vatandaşların güvenli ve huzurlu bir şekilde alışveriş yapabilmeleri için, ekonomik değeri yüksek, nakit akışının yoğun olduğu çarşılar, kuyumcular, bankalar civarında olması muhtemel hırsızlık, yankesicilik, dolandırıcılık, kapkaç gibi olaylara anında müdahale etmek amacıyla kalabalık yerlerde yaya ve motorize olarak, özellikle sivil görevliler ve önleyici tedbir açısından ekipler görevlendirildi.

Bağbaşı, Kümbetaltı, Aşıkpaşa, Şehitlik mezarlıkları ekipler tarafından kontrol altında tutularak ziyaretlerin huzur ve sükun içerisinde geçirilmesi sağlandı.

Hırsızlık, dolandırıcılık, kontör dolandırıcılığı, yankesicilik, cepçilik, kapkaç gibi konular üzerinde çalışmalar yapılırken, umuma açık ve umuma mahsus yerlerde herhangi bir üzücü olay meydana gelmemesi için yoğun çaba harcandı.

Trafik yönünden de araç ve yaya trafiği açısından yoğun olacağı düşünülen alış veriş merkezlerinin bulunduğu başta Ankara Caddesi, Lise Caddesi, Terme Caddesi ve Atatürk Caddesi olmak üzere Belediye Kavşağı, Lise Kavşağı, Eski Sanayi Kavşağı ve Askerlik Şubesi Kavşağı ile Uzun Çarşı, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi pazarları çevrelerinde trafik tedbirleri ile gerekli trafik düzeni ve güvenliğin sağlanması için yoğun çaba harcandı.

Devlet karayolu üzerinde bulunan önemli kavşaklarda bir ekip bulundurularak özellikle korsan taşımacılık yapmak isteyen araçları denetledi.

Terminale giriş ve çıkış yapan bütün otobüslerin takoğrafları, yetki belgeleri, sigortaları, muayeneleri ile şoförlerin sürücü belgeleri ve alkol durumları görevlimizce kontrol edildi.

Devlet karayolu üzerinde başta hız ihlali olmak üzere hatalı solama, yakın takip, kırmızı ışık ihlali, emniyet kemeri kullanımı ve cep telefonu kullanımı gibi denetim konularına ağırlık verildi. Kontrollerde her araç sürücüsü ve yolcusuna emniyet kemerinin önemi ve emniyet kemeri kullanılmaması durumunda karşılaşılabilecek riskler konusunda eğitici nitelikte bilgilendirmeler yapılacak, dinlenme tesislerinde sürücü ve yolcuların emniyet kemeri takmaları konularında sesli anons yapıldı.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)