Boğaziçi Üniversitesi lisans programları tanıtım günleri 22 Temmuz'da başlıyor Boğaziçi Üniversitesi lisans programları tanıtım günleri 22 Temmuz'da başlıyor

Kırşehir ve yöresinde havaların serin ve yağışlı geçmesi arpa hasadının gecikmesine neden oldu.

Kırşehir’de Irmak bucağı olarak bilinin Kızılırmak bölgesinde arpa hasadının 20 Haziran’dan itibaren başlanacağı belirten Kırşehir Ziraat Odası Başkanı Mevlüt Toprak, “Zamansız yağışlar nedeniyle bazı bölgelerimizde ne yazık ki ekili alanlarda ciddi bir yanma oluştu. Bu da doğal olarak ürün kaybına neden olacaktır. Irmak Bucağı olarak bilinin bölgelerimizde arpa hasadına büyük ihtimalle 20 Haziran’dan itibaren başlanacak. Dileğimiz çitçilerimizin yüzünü güler ve alın terinin karşılığını alır. Çünkü her çiftçimizin ürünü çok değerlidir, hepsinin de el emeği, alın teri vardır. Uzun çabalar sonucunda ve Allah’ın takdiri ile biçim zamanı geldi ve şimdiden çiftçilerimize verimli ve bol bir hasat sezonu diliyorum” dedi.

Başkan Toprak, arpanın kilogram fiyatının en az 10 lira, ekmeklik buğday 12, makarnalık buğdayın da 13 olarak belirlenmesini beklediklerini sözlerine ekledi.

Editör: Fahrettin Toker