KIRŞEHİR'de uyuşturucu pazarlığı nedeniyle tartıştığı arkadaşı G.T'yi (38) öldüren Y.Y (21), ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildi.
Olay, 16 Mayıs'ta Ankara Caddesi'ndeki 5 katlı bir binanın 3'üncü katında meydana geldi. G.T'den uzun süre haber alamayan ailesi, durumu polise bildirdi. İhbarla adrese giden ekipler, çilingir ile girdikleri dairede Tekten'in cesediyle karşılaştı. T'nin bıçaklanarak öldürüldüğü belirlenirken, 10 saatlik güvenlik kaydından şüphelinin T'nin arkadaşı Y.Y olduğunu tespit edildi. Gözaltına alınan şüpheli, 'kasten öldürme' suçundan tutuklandı.


'DEFALARCA BIÇAKLADIM'
Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Y.Y ile taraf avukatları katıldı. Son sözleri sorulan Y., "G.T ile ara ara görüşmeler yapıyorduk. Yanına gittiğim gün birlikte uyuşturucu aldık. Bana 800 TL fiyat çekti. Telefonda da 250 TL diyordu. Sinirlendim, 'Beni mi çarpmaya kalkıyorsun?' dedim. Uyuşturucunun da etkisi ile kontrolü kaybetmiştik. Tartışmamız kavgaya dönüştü. Birden eline aldığı bıçakla parmağımı yaraladı. Bende o an sinirle G.T'yi defalarca bıçakladım. Amacım, öldürmek değildi; korkutmak istemiştim. Uyuşturucunun etkisi ile ne yaptığımı hatırlamıyordum. G.T'nin öldüğünü kendime geldikten sonra öğrendim. Olayın buraya kadar geleceğini hiç düşünemedim. Çok pişmanım" dedi. Mahkeme heyeti, Y.Y'nin 'kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırdı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

“Kırşehir’im için bu yola çıktım” “Kırşehir’im için bu yola çıktım”