Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı'na ekiplerin ortak çalışması sonucu şehirde araması bulunan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi.
Kırşehir ile birlikte 81 ilde Son 5 gündür “Aranan Şahıslara Yönelik” devam eden “ÇEMBER-11” operasyonlarında arama kaydı bulunan 3.209 firari yakalandı.
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kırşehir ile birlikte tüm illerde gerçekleştirilen operasyon hakkında önemli bilgiler paylaştı. Bakan Yerlikaya yaptığı açıklamada; "Aziz milletimin bilmesini isterim ki;
Firari suçluların sokaklarımızda gezmelerine asla izin vermeyeceğiz. Ailelerimizin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmedik, etmeyeceğiz. 
Yakalanan şahısların kaç yıldır arandığı:
0-5 yıldır aranmakta olan 3.187 şahıs,
5-10 yıldır aranmakta olan 14 şahıs,
10 yıl ve üzeri aranmakta olan 8 şahıs Çember -11 operasyonlarıyla yakalandı.
Yakalanan şahısların hangi suçlardan arandığı:
Hırsızlıktan 200 şahıs,
Dolandırıcılıktan 163 şahıs,
Yağmadan 105 şahıs,
Adam Öldürmeden 39 şahıs,
Cinsel Suçlardan 39 şahıs,
Narkotik suçlarından 567 şahıs,
Terörden 74 şahıs,
KOM (Kaçakçılık, Organize) 389 şahıs olmak üzere ve diğer suçlardan yakalananlarla birlikte toplam 3.209 şahıs “ÇEMBER-11” operasyonlarında yakalandı.
İl jandarma Komutanlıkları, İl Emniyet Müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığımızca 81 il genelinde arama kaydı olanlara yönelik olarak gerçekleştin operasyonlarda bu şahıslar; yol aramalarında, ev ve iş yerleri baskınlarında, kimlik kontrollerinde yakalanıp adalete teslim edildi.
Operasyonları yöneten Valilerimizi, Kaymakamlarımızı, İl Jandarma Komutanlarımızı, İl Emniyet Müdürlerimizi, Sahil Güvenliğimizi ve operasyonlara katılan Polislerimizi, Jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" ifadelerini kullandı.

Kırşehir'de DEAŞ operasyonu.. Adliyeye sevk edildiler Kırşehir'de DEAŞ operasyonu.. Adliyeye sevk edildiler

(HABER: FAHRETTİN TOKER)