Vefat haberini alan ailesi ve yakınları sinir krizi geçirdi Vefat haberini alan ailesi ve yakınları sinir krizi geçirdi

           Kırşehir Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlükleri hasat sezonunun yaklaşması ile birlikte gerçekleştirilen anız yangınlarının önlenmesi ve hububat alanlarında meydana gelebilecek yangınların engellenmesine yönelik gerçekleştirilen eğitim yayım faaliyetleri il genelinde devam ediyor.

Boztepe ilçesi Harmanaltı Köy Konağında Boztepe İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli tarafından Anız Yangınlarının Önlenmesi amacıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Modern tarım tekniğinde anızı yakmak son derece yanlış bir yöntem olduğunu ve anız yakmakla doğan zararları sıralarsak konunun önemi daha iyi anlaşılacaktır. Anızın yakılması ile topraktaki organik madde yakılarak yok edildiğine vurgu yapıldı.

Anız yakmanın toprak yüzeyinde bulunan küçük canlıların öldürmesi olduğuna dikkat çekilirken,  anız yakma ile küçük canlıların mikro organizmaların yüzde 70'inin zarar gördüğü bunun da verimi düşürdüğünü ortaya konulduğuna dikkat çekildi ve Kırşehir’deki çiftçilerin tarlalarındaki anızları yakmamalarını istediler.

            Toplantıya Boztepe Kaymakamı Vekili Hamza Erdem Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa İlmeç, Boztepe Belediye Başkanı Musa Ceylan ve İlçe Köy Muhtarları ile vatandaşlar katılım sağladı.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)