"Kırşehir'i İYİ belediyecilikle tanıştıracağız" "Kırşehir'i İYİ belediyecilikle tanıştıracağız"

 Başkan Ekicioğlu, Tele1 televizyonunda 5 yıllık çalışmalarını anlattı:

 “Kırşehir’de adil ve şeffaf bir Belediyecilik anlayışını hayata geçirdik”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 31 Aralık 2023 Pazar günü saat 15.30’da Tele1 ekranlarında “Başka Bir Kent Mümkün” adlı programda Kırşehir Belediyesi’nin 5 yıllık çalışmalarını anlattı.

Programda, Kırşehir’in 5 bin yıllık tarihsel sürecinden ve gelişiminden bahseden Başkan Ekicioğlu, Osmanlı’dan Cumhuriyetin Kuruluş sürecine ilimizin rolü ve günümüz Kırşehir’in durumu ile de bilgiler paylaştı.

2019 yılında yönetime gelmeleriyle birlikte adil ve şeffaf bir Belediyecilik anlayışını nasıl hayata geçirdiklerini örnekleriyle anlatan Başkan Ekicioğlu, Kırşehir’in yaşanabilir bir kent olması açısından İç Anadolu’da örnek bir kent yapmak için projelerini de tanıttı.

Programda Anadolu Abdal geleneğine, Belediye tarafından yapılan kültür sanat faaliyetlerine, Mahalle Kreşlerine, Kültür Evleri ve yeşil alan-park çalışmalarına da değinen Başkan Ekicioğlu, 2019 yılında göreve geldiklerinde bulunan borcu nasıl sıfırladıklarını da ayrıntılarıyla anlattı.

Kırşehir Belediyesi olarak söz verdikleri projelerin Yüzde 80’ini tamamladıklarını dile getiren Başkan Ekicioğlu, ulaşımdan sosyal yaşam alanlarına kadar yapılan çalışmalardan da örnekler verdi.

Yeni dönemde ulaşım alanında hayata geçirmeyi planladıkları Raylı Sistem hakkında da bilgiler veren Başkan Ekicioğlu, bu projenin hayata geçirilmesiyle tüm Türkiye’ye örnek bir çalışmaya imza atacaklarını söyledi.

Dezavantajlı Guruplar için hayata geçirilen Kır-Köy kampüsü projesini de nasıl hayata geçirdiklerini anlatan Başkan Ekicioğlu, sosyal ve örnek bir Belediyecilik anlayışının şehri şeffaf bir şekilde halkla birlikte yönetmesi gerektiğine vurgu yaptı. (HABER MERKEZİ)