Kırşehir'de 6 bin öğrenci Ankara'da düzenlenen TEKNOFEST'e gönderiliyor.

"Sınav yerine süreç odaklı" ölçme sisteminin detayları belli oldu "Sınav yerine süreç odaklı" ölçme sisteminin detayları belli oldu

Kırşehir'de ilçe ve köy okulları dahil olmak üzere 6 binden fazla öğrenci, 30 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında Ankara Etimesgut Havalimanında düzenlenecek olan TEKNOFEST'e götürülüyor.

Kırşehir Valiliği koordinasyonunda günde 27 otobüs ve toplamda 135 sefer ile yol ve iaşe bedeli alınmaksızın öğrenciler ücretsiz bir şekilde TEKNOFEST etkinliğiyle buluşturuluyor.

Bugün Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi yanında Bin 200 öğrenci otobüslerle 08.15 sıralarında Ankara'ya yolcu edildi. Otobüsleri dolduran öğrenciler Ankara'ya TEKNOFEST heyecanını yaşamak için oldukça istekliydi. Okul yöneticilerinin idaresinde Kırşehir Valiliği koordinesinde bugün yaklaşık 1220 öğrenci “SenGELECEKSİNdiye Etimesgut Havalimanı’ndayız” sloganıyla düzenlenen “TEKNOFEST Ankara” fuar ve etkinliklerine uğurlandı.

3 Eylül tarihine kadar sürecek olan yolculukta toplamda 6 bin öğrenci Ankara'da TEKNOFEST heyecanını yaşayacak.

Kırşehir Valiliği'nden yapılan açıklamada; "İlçe ve köy okullarımız dahil olmak üzere 6000’den fazla öğrencimizi 30 Ağustos-3 Eylül 2023 tarihleri arasında Ankara Etimesgut Havalimanında düzenlenecek olan TEKNOFEST’e götürüyoruz.

Valiliğimiz koordinasyonunda günde 27 otobüs ve toplamda 135 sefer ile yol ve iaşe bedeli alınmaksızın öğrencilerimizi ücretsiz bir şekilde “SenGELECEKSİNdiye Etimesgut Havalimanı’ndayız” sloganıyla düzenlenen “TEKNOFEST Ankara” fuar ve etkinlikleriyle buluşturuyoruz.

Bu kapsamda, ilk kafilemizi bugün Sanayi Camii mevkiinde saat 08:15’te yola çıkardık" ifadelerine yer verildi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)