Ramazan ayıyla birlikte Kırşehir’de ramazan pidesi fiyatları belli oldu. Bu yıl Ramazan pidesi 4,00 TL’den satılacak. Somun ekmek fiyatında ise değişiklik olmayacak.

Kırşehir’de pide fiyatlarında da güncelleme yapıldı. Bu yıl fırınlarda 200 gram boz pide 4,00 Lira, 400 gram boz pide 8,00 Lira, 200 gram ramazan pidesi (yumurtalı+susamlı) 8,00 Lira, 400 gram ramazan pidesi (yumurtalı+susamlı) 12,00 Lira, 200 gram pide hamuru 4,00 Liradan satılacak. Pişirme ücreti ise 2,50 lira olarak belirlendi. Somun ekmeğin fiyatı ise 3,50 TL olarak devam edecek.

Vakıf yükseköğretim kurumları için "teminat mektubu" düzenlemesi Resmi Gazete'de Vakıf yükseköğretim kurumları için "teminat mektubu" düzenlemesi Resmi Gazete'de

Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk yaptığı açıklamada, “Fırıncı esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın karşılıklı olarak mağdur olmaması için fiyatlarda gereken güncellemeyi yaptık. Son zamanlarda ekmek satışlarındaki rekabetçilik sonucu somun ekmek fiyatlarında değişiklik yapılmadı. Fırsatçılık yapan işletmeleri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığına veya Belediye Zabıta Müdürlüğüne şikâyette bulununuz. Bizler de gerekli her türlü kontrolle fırsatçılığa müsaade etmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)