Vali Buhara Cumhurbaşkanı seçiminde oyunu kullandı Vali Buhara Cumhurbaşkanı seçiminde oyunu kullandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı milletçe büyük bir gururla ve coşkuyla kutladık.

Kırşehir’deki kutlamalar, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan’ın Cacabey Meydanındaki Atatürk Anıtına saat 10:00’da Çelenk Sunmasıyla başladı. Ardından, saat 10:30’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Valilik, Belediye Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü makamları sembolik olarak öğrenciler tarafından temsil edildi.

Yüceer İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Hilal Akkuş, Valilik Makamını Vali Vekili Zikri Şahin’den devraldı. Temsili Vali Hilal Akkuş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ülkemiz ve dünya çocuklarına barış ve huzur getirmesini temenni ettiği konuşmasında, “Bugün ayrıca Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yıl dönümü. Bugünü bizlere ve bütün dünya çocuklarına armağan eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyorum. Bayramımız kutlu olsun.” dedi.

Vali Vekili Zikri Şahin de konuşmasında, “Bu önemli günde coşkumuzu ve sevincimizi tüm dünya çocuklarıyla paylaşıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

Valilikteki programın ardından, Sırrı Kardeş İlkokulunda düzenlenen kutlama programına geçildi. Buradaki programa Vali Vekili Zikri Şahin’in yanı sıra ilimiz protokolü, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda, Okul Müdürü Turan Tuzcu tarafından günün önlem ve anlamını belirten konuşma gerçekleştirildi. Öğrenciler adına konuşmanın yapıldığı, şiirlerin okunduğu program halk oyunları gösterisi ve okul korosu dinletisi ile devam etti.

Kutlama programı, öğrenciler tarafından sunulan jimnastik gösterisi ve 23 Nisan temalı resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Vali Vekili Şahin ve diğer protokol tarafından ödüllerinin verilmesi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)