Vali H. Mete Buhara, gazetemizi ziyaretinde açıkladı

 “Kırşehir’de 2024’ü en verimli

yıl olmasını hedefliyoruz”

 Vali H. Mete Buhara, 2024 yılında hedefledikleri projeleri hayata geçirerek en verimli bir yıl olmasını hedeflediklerini açıkladı.

Vali H. Mete Buhara, Emniyet Müdürü Erdoğan Kartal ve İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Sadık Gülecen dün saat 11.30’da gazetemiz “Kırşehir Çiğdem” ile www.kirsehircigdem.com’u ziyaret ettiler.

Gazetemiz ve internet sitesi imtiyaz sahibi Salih Güner ile ortağı Sait Yanık ile çalışanların da hazır bulunduğu ziyarette Kırşehir’deki sorunlar ve çalışmalar ele alındı.

Kırşehir’de hafta sonunda yaşanan rüzgâr ve fırtınanın yol açtığı hasarların tespit çalışmalarının devam ettiğini belirten Vali H. Mete Buhara, bu hasarların giderilmesi için her türlü desteği vereceklerini, camilerin yıkılan minelerini de en kısa sürede yeniden inşa edeceklerini ifade etti.

Vali Buhara, 2024 yılında Kırşehir’de yapmayı hedefledikleri projeler hakkında da bilgiler aktaran Vali Buhara, “Çevre Yolunu biran önce tamamlayarak, Organize Sanayi Bölgesi’ni genişleterek yatırımcıları sunmamız gerekiyor. Havaalanı yolumuzun 2024 yılında yatırım programına alınarak yapımına başlanmasını hedefliyoruz. Ayrıca Ortaköy Yolu’nda 10 kilometrelik bir yolun genişletilmesini sağlayacağız. Yine Özel İdaremizin imkânları ile köy içi yollarımızı daha güzel bir konuma getireceğiz.  İl Özel İdaresi kaynaklarımızı artırmak istiyoruz. Bunun için Güneş Enerjisi Sistemlerini önem vererek buralardan elde gedeceğimiz gelirleri arttırarak Kırşehir’de köylerde, okullarda, sporda kullanmak istiyoruz. Yine Kırşehir’de peyzaj mantığıyla ağaçlandırma yapılacak yaşam alanlarında üniversite, yurtlar bölgesi, Aşıkpaşa Tabiat Parkı gibi orman alanlarımızda yapacağımız düzenlemelerle buraları cennetten bir köşe haline getirmek istiyoruz.  Su baskınına karşı hastanenin üst tarafında 2 tane biriktirme göleti, sel baskınlarına karşı, 3-4 gün suyu biriktirecek baraj yapıyoruz.

Tarımla ilgili aromatik bitkiler, çiftçiye gelir getirecek ürünlerle ilgili çalışmalar yapacağız. Kırşehir'i sporla kültürle sanatla anılan bir şehir haline getirmek ana hedefimiz. Su sporlarıyla ilgili yelken kulübü kuruyoruz. Savcılı’da Kırşehir’in tanıtımı için Kırşehir'i daha sempatik daha güzel bir şehir yapmak için uğraş vereceğiz. Kırşehir'i gastronomi şehri yapmak ana hedefimiz”  diye konuştu.

(HABER FAHRETTİN TOKER)  

Bekdik Köyü'nden Aslan Ailesi'nin acı kaybı Bekdik Köyü'nden Aslan Ailesi'nin acı kaybı