Erdoğan ailesinin acı günü Erdoğan ailesinin acı günü

Kırşehir Ziraat Odası Başkanı Mevlüt Toprak ve Tarım İl Müdürü Mustafa İlmeç, Kırşehir Merkeze bağlı Irmak Bucağı köylerinde dolu yağışı ve sel felaketinden zarar gören alanlara incelemelerde bulundu.
Başkan Toprak ve Tarım İl Müdürü İlmeç, Değirmenkaşı ve Kuruağıl köylerinde dolu yağışından ve sel felaketinden dolayı zarar gören ekili alanlarda incelemelerde bulunarak tespit edilen hasarın rakamını açıkladılar. 

Ziraat Odası Başkanı Mevlüt Toprak, "Değirmenkaşı ve Kuruağıl köylerimizde dolu yağışlarından dolayı zarar gören arazilerimizi Tarım İl Müdürümüz Mustafa İlmeç ile birlikte yerinde inceledik. Gerçekten çoğu bölgelerde yüzde 100 oranında büyük zararlar yaşanmış. Çiftçilerimizle görüşmeler gerçekleştirdik. Bölge muhtarlarlarımızla istişarelerde bulunduk. Rabbim afetinden esirgesin bölgelerimiz mahvolmuş durumda. Ekili alanları dolu ve sel tamamen yok etmiş diyebiliriz. Şuana kadar yaklaşık 20 bin dönüm arazimiz de dolu yağışından dolayı zarar meydana gelmiştir. İnşallah böyle bir felaketi bir daha yaşamayız" ifadelerini kullandı. 

Muhabir: FAHRETTİN TOKER