19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Ahi Stadyumunda düzenlenen etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nce Cacabey Meydanında Atatürk Anıtına Çelenk sunulması, akabinde düzenlenen Gençlik Yürüyüşü ile başlayan programa Ahi Stadında devam edildi.

Vali H. Mete Buhara, Milletvekilleri Necmettin Erkan ve Metin İlhan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanıs Ömer Dadal, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Baro Başkanı Onur Çanta, siyasi partilerin il başkanları ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

8 ayda 95 bin kişi ziyaret etti 8 ayda 95 bin kişi ziyaret etti

İl Müdürü Şahin, konuşmasında, “Bundan tam 105 yıl önce yüce milletimizin boynuna geçirilmek istenen esaret zincirini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ya İstiklal ya ölüm” sözüyle tamamen parçalamış ve bütün dünyaya bu milletin asla boyun eğmeyeceği ispatlanmıştır. İstiklal uğruna şehit kanları ile sulanmış olan bu cennet vatanın korunması ve onun baki kılınması ise gençliğimizin en birinci vazifesi olmalıdır. “Türkiye’nin Gücü, Gençliği” parolasıyla ülkemizi geleceğe, Türkiye Yüzyılına taşıyacak güç gençliğimizde, bunu biliyoruz. Gençlerimizden çok büyük başarılar bekliyor ve onlara güveniyoruz. Üstlendiğiniz büyük sorumluluğun bilinciyle çok çalışacağınıza yürekten inanıyoruz. Bize düşen ise hem istiklalimizi hem de bu ülkenin istikbalini emanet edeceğimiz gençliğimizin hızla değişen dünyada yükselişe geçen bir milletin mensuplarına yaraşır bir biçimde yeni dünyanın yeni şartlarına hazırlamaktır. İnanıyorum ki bu ülkenin bilim, kültür, sanat ve sporla aydınlanan gençleri, medeniyetlerin el sıkışmasını sağlamakta lokomotif bir güç olacaklardır.” ifadelerine yer verdi.

Kırşehir yöresine ait halk oyunları gösterilerinin sunulması, kata, karate gösterileri, Ataya şiirlerin okunması, taekwondo sportif gösterileri, geleneksel okçuluk sportif gösterileri ile birlikte Azerbaycan ve Kafkas halk oyunları, jimnastik ve 7 bölge 7 yöre halk oyunları gösterisinin yapıldığı program, Vali H. Mete Buhara ve beraberindekilerin Cacabey Gençlik Merkezi aktivite alanını gezmesi ile devam etti. (HABER MERKEZİ)

Editör: Ayhan Ceylan